Pickling

Zgjidhni mesme Madhësia slivovidnye rrumbullakuar kafe ose frutave me fruta të dendura. Të lahen ato me kujdes, të nënshkruajë në bankë, shtoni erëza (kopër, perime dhe rrënjë majdanoz, selino dhe e lë të zi currants, hudhër).

Banka e nxehtë e mbushur (80-90 ° C) ujë dy herë në intervale prej 10 minutash, që mbulon steril të mbulojë, dhe pastaj i valë MARINADES (1 litër ujë 50 gram kripë dhe sheqer, 3 gjirin e lë, 3 kokrra piper i zi dhe aromatik, 5 venchykov carnations), shtoni 2 tablespoons e uthull, mur, ju çokë kokëposhtë, ukutyvayut batanije, heq. Shitore larg pajisje ngrohje.

Recommended lexuar

 
«Preservable I kripur »