Keyword Search

mbledh


Rezultatet 1 - 10 nga 32

32 Totali i gjetur materiale.

Сорти 1. Terezi
(default / patates)
... Rtopli në nadrannih termave. Me trajnimin e duhur bubbles në Polesie dhe pyjeve të korra të hershme janë qëruar patate të parë në pesë ditë në qershor. E para tubers formua më 10-15. Ditë pasi ...

... Hulyarno dhe ekzaminuar me kujdes jo vetëm por edhe bimët sipërfaqen identifikuar Zhukov, larvae, të mbledhura në vezë-hedhjen anije ngopur me zgjidhjen e kripë ose vajguri. Lartë deri në patate Lane ...

Збирання врожаю 3. Korrat
(default / patates)
... Soby lidhur me fushën e të lashtat, rritje kushtet teknike dhe pajisjet. Një festë e të korrave të ulët vëllime mbledhura kryesisht me dorë, vykapyvaya tubers bel ose pirun. Better gërmoj tubers ju ...

... Materiale mbjellë hapërdarë 70x40-50 cm, rritjen e numrit të shrubs me më shumë se 10 tubers, të cilat janë të mbledhura si clones. Kjo rritje mesatare dhe pesha e pasardhësit tubers. Vendosur rozplidn ...

... Robky terren është arritur kur ajo u renditur pas hershme që paraardhësit e zjarrfikësve. E ata janë zgjedhur më parë, e më parë ju mund të fillojnë të përpunimit të tokës. Kjo lejon kohë për të kryer ...

Një rëndësi trick intensive në teknologjitë e domates është mbrojtja nga sëmundjet dhe dëmtuesit, ndër të cilat më të dëmshme beetle patate, dhe hlopchatnikovaya podhryzayuschaya Sovky, fitoftorozu Macro

... kostove të kryejnë punë fizike është e kulture nga fusha e tij dhe lloji. Për shkak të mungesës së pajisjeve domate kryesisht të mbledhura me dorë dhe vetëm një fushë të vogël në 80 vitet e shekullit XX (rreth 5 hektarë të thërrasë ...

... Ivanie fruta zgjat 8-12 ditë dhe të mbeturinave nuk është më shumë se 5-10%. Për të ngadalshme dozarivaniya pemëve janë të zgjedhur nga bisht, bisht mjeshtërisht i ambalazhuar në kuti me lids dhe thurimë ...

... Olohosti (ku shumica kanë përfunduar formimin Biologjike farë). I frutave fara e domates për të mbledhur 3-4 herë. Ai vuri në dukje se ishte vonë pasardhësit e formimit japin stërnipër me një tendencë d. ..

Збирання врожаю 10. Korrat
(default / patëllxhan)
... Vshy teknike (konsumatorit) pjekuri. Numri mesatar i jepnin frutat e patëllxhan 20-25 kh/10 m2. Private ovoschevodov mbledhin frutat 30-40 kh/10 m2, dhe ndonjëherë 80 kg. Kur korrje e frutave duhet të tregojë ...

2 3 4 Наступна > [Остання] >> <<[First] <Previous 1 2 3 4 Tjetër> [fundit]>>