Keyword Search

aplikimi


Rezultatet 1 - 10 nga 31

31 Totali i gjetur materiale.

Висадка 1. Transplanting
(default / patates)
... Dhe proroschennyh tubers për prodhimin e hershme patate janë zakonisht në dekadën e tretë të prillit, disa herë me plastike strehime të përkohshme, por kryesore ulje - e parë dhe të dytë në fillim të ...

... Për zbatimin nitrofosku grim ajo të marrë një numër i vlerësuar 10/12 g per shkurre, rreth 2 teaspoons. Në rastin e parë të mesëm të lëngshme pidhodivli spacio bëjnë cekët grooves ...

... Perime prodhuesit. Kryesore në masë mbrojtëse ferma - insecticides përpunimin e patates. Ne provuar realizueshmërinë e aplikimit të pesticideve në bazë të reale zaselenosti zonat e Colorado patate Ju ...

Fondacioni farë patate fermave janë në zbatimin e planifikuar sortosmeny dhe sortoobnovleniya. Ai siguron vjetore importuar fermat komerciale vysokoproduktivnoho materiale (dhe i pari wire

... Gojë sëmundjeve janë në kulmin e 15-20 cm herë të dytë clones vlerësuar gjatë burbuqe - çel me materiale për shërim për të identifikuar serodiahnostiki fabrikat në të prekur ...

Në të pjekur dhe të marrin ushqim nga frutat e domates. Ata u bë një favorite produkteve bimore për shijen e cilësisë së lartë. Për ushqitës vlera e domatet tani janë quajtur "të artë" ose "

Вологість 7. Feuchtigkeit
(default / domate)
Domate të posuhostiykyh bimore. Ajo është më pak e tokës duke kërkuar lagështi të ajrit dhe në krahasim me lakër Bardhë dhe kastravec, mjaft lagështi në tokë nuk do të transferohet. Prandaj, në kuadrin e një zonat e qarkut

... Atatsiynu planifikimin në terren për të bërë pleh për të planifikuar një festë e të korrave, kultivimi i thellë (chizelevanie), përdorimi i provokative dhe vlahozaryadkovyh zmalt, bëri të gips, gëlqere dhe peskovani ...

... mënyrë për rritjen e prodhimit bimor pa rritur totalin kultivuar fushë, është përmirësuar cilësia e produktit përdorimin racional të plehrave minerale. Plehrave - do të thotë më efektive për përmirësimin e perime kulture ...

Në periudhën rannevesenniy si pospevaniya tokës plowland bor dy herë gabimisht ose diagonalisht lërim. Kur aplikoni parë rëndë pikëllues lesoj dhëmbë ZBZTS-1 ose të mesme BZSS-1 njësi nga maji

2 3 4 Наступна > [Остання] >> <<[First] <Previous 1 2 3 4 Tjetër> [fundit]>>