Keyword Search

tiparet


Rezultatet 1 - 10 prej 28

28 Totali i gjetur materiale.

... Asoby duhet të hahet. "Patates përmbushur plotësisht këtë kërkesë, për shkak se me të vërtetë dhe ushqimin, dhe medikamenteve. Shërimi i pronave të dinë disa patate. Në hipertensionit, 15 g koll (kartoplya. ..

... Kërkon që nga shkallët patate vidrostannya rrënjët. Ajo e përshpejton qelbëzim e bubbles, përmirëson shijen e tyre, rritjet niseshte! R. Prandaj, duke bërë një patate fosfat plehrave, së bashku me ...

... Iv'yi. I pemëve janë fibër e butë, e cila ishte përgjegjëse për një pjesë të totalit të 0,5-0,9%, gjë që rrit pronat e tyre të dobishme. Struktura përfshin gjithashtu substanca pektin domate (0,1-0,3%), hemitsellyuloza ...

Në mjekësinë popullore përdoren pak domate. Arsyeja është se e përhapjes së tyre, si produkte bimore ishte relativisht kohët e fundit. Scientific mjekësi është e shkëlqyer për të vlerësojmë cilësinë e frutave. T

... Ntsi siguron diversitetin në përdorimin e tyre. Disa varieteteve të mira për konsum të freskëta, të tjerët tregojnë pronat e tyre në ruajtjen e tselnoplodnom, përpunimit të tomatoprodukty dhe kripe. Në Dan ...

... Idnykiv pathogens dhe sëmundjeve. Herbs gjithëvjetor, jo vetëm grumbulluar organike çështje, të përmirësojë ahrofizychni pronave të tokës, por edhe hap fushën e rroba zije. Sipas Institutit të perimeve ...

... Lnyh plehrave. Plehrave - do të thotë më efektive për rritjen e bimëve të korra të perimeve. Ata përmirësuar fizike dhe kimike prona e tokës dhe më të kënaqshme plotësisht nevojat e bimëve në artikujt ushqimore. ...

... Më pas muzg. Zgjidhja është përdorur menjëherë pas përgatitjes, si ai kur mbahen humbur pronat e tyre. Të gjitha ovoschevodov problemin më të rëndësishme: si të mbrojtur nga domate më të ...

... Tovoyi pastërtisë në samoopylyayuschihsya bimëve shumë më e lehtë si polen nga lule të së njëjtës bimėve mbart karakteristikat e trashëguar të tilla si vezë. Lule në domate në brush (lulëzim) e ...

Харчова цінність 10. Ushqyese
(default / patëllxhan)
... Mund të jetë e shkëlqyer dhe mat. Në përgatitjet janë edhe nga frytet e tyre të mbajë ushqyese dhe shërimi pronat, kështu që është një lëndë e parë të vlefshme për perime canning industrinë. Shumë ekspert verërash dhe ushqimesh ...

2 3 Наступна > [Остання] >> <<[First] <Previous 1 2 3 Tjetër> [fundit]>>