Keyword Search

ulje


Rezultatet 1 - 10 prej 50

50 Totali i gjetur materiale.

Харчова цінність 1. Ushqyese
(default / patates)
... Omu numër solanina. Këto tubers më të mira të përdorura në fara, pasi ata janë ruajtur në ulje, nuk urazhuyutsya sëmundje dhe nuk rodents dëmtuar. Me zgjatur magazinimit, syl ...

Bimët janë të pazhvilluara ... patate root sistemit. Megjithatë, rritje dhe zhvillim i rrënjët pas zbritjes ndodh me shpejtësi dhe rrënjët e saj është e rëndësishme e sistemit duhet të madhësisë ...

Сорти 3. Terezi
(default / patates)
... Këto të dhëna gjatėsia periudhën e rritjes së të përcaktuara me standard dhe konvikti tubers termi konviktit dhe cilësinë e kujdesit për plantings. Prandaj, të adaptuara për kushtet e motit mund të ...

... Janë në një grusht, dhe nëse kjo rassypletsya topin fshikje terren për të bluzë lartësi, spela tokës, i përshtatshëm për ulje. Në fermat me patate të mëdha të prodhimit të zyablevuyu rreth ...

... Tubers e pacientëve i degjeneruar bimë zakonisht japin japin ulët dhe i sëmurë çështje. Përgatitja e zhardhok pushtimit të tyre rrit realizueshmërisë dhe shëndet. Nëse keni fillim patate ...

Висадка 6. Transplanting
(default / patates)
... bimėve vetëm grade patate, rritje deri në 20%. Përcaktimi i miri kohën e pushtimit është thelbësore për marrjen e produkteve të dëshiruar në këtë periudhë dhe madhësia e kulture. Pirja e ...

... kartofelevody kryesore janë aktualisht punojnë për t'u kujdesur për bimë. Ata kërkojnë një ulje mjaft të korra të pastër nga rroba zije dhe i shkrifët kusht. Ladders shumë do të ...

... Menti insektet, mundje me atë për zbulimin me kohë të plotë dhe shkatërrimit. Për këtë qëllim, duke filluar me ulje dhe korrje, kryejnë rishikime sistematike, të ngurta të kontrollit dhe inspektimeve ...

Збирання врожаю 9. Korrat
(default / patates)
... afat-gjatë magazinimit. E tretë të pastër tubers kënaqur për të realizuar dhe për të marrë për t'u përdorur. Ulje e zgjedhur tubers pasi të lahet me ujë është e vendosur për 2-4 min e dobët në një zgjidhje të kalium permanganat (mar. ..

Зберігання 10. Storage
(default / patates)
... Hovysche. Në bodrumet, ose përshtatur për depozitimin ndërtesave, vrima, llogore, në nëntor krah për të mbështetur ulje Low + GS dhe jo më i lartë se 4 ° C dhe lagështia relative ...

2 3 4 5 Наступна > [Остання] >> <<[First] <Previous 1 2 3 4 5 Tjetër> [fundit]>>