Keyword Search

rritje


Rezultatet 1 - 10 prej 50

50 Totali i gjetur materiale.

... Aty ai. I fortë për të shpjeguar këtë sjellje të shëndoshë. Në të mbretërimit të Catherine Unë gjithashtu përpjekje të dështuara për të zotëruar të prodhimit në Rusi. Dhe nuk kam mundësi të dal VI, ne gjejmë se patate, çaj, ...

Харчова цінність 2. Ushqyese
(default / patates)
... Voho gjalpë, qumësht ose me pahtoy. Përmbajtja e thatë në çështje patate dukshëm ndryshon në varësi të rajonit në rritje dhe shkon nga 20 deri në 30%. Rritja e përmbajtjes së thatë çështje të 35-4 ...

... Arsimi tubers. Më të favorshme kushtet e motit janë të përbërë nga Polese dhe pyjeve - fushat kryesore të prodhimit. Kur rritet në zonat shaded tepruar ose thickened ...

Сорти 4. Terezi
(default / patates)
.... Patate të pjekura përdoren për ushqim, ushqim dhe qëllimet teknike. Me këtë në mend, dhe zgjidhni varieteteve të rritet. Well-zgjedhur ndryshme, morphological tiparet dhe karakteristikat biologjike e cila më ...

... Ytseyu, mjegull e tërshërë përzierje, të cilat i përdorin shumë e gjelbër në vjeshtë si pleh syderalni. A nuk e lejon kultivimin e bimëve patate pas i përkasin të njëjtit botanik familjes, i cili i habitur ...

... 5-6 cm vjaskë ridges dhe mbjellje të përgatitur në patate krifë është çelësi teknologji intensive prodhimi. Pranvera lëvrim varet nga struktura e saj mekanike, assoc ...

Висадка 7. Transplanting
(default / patates)
... Orobey dhe Kolorado beetle. Hiq tubers në fillim të tetorit. Patate të zakonshëm pranverë termi rritjes mbjellë shyrokoryadnyh rrugën e spacio 60 cm dhe 70 cm në aspektin e suficitit ...

Збирання врожаю 8. Korrat
(default / patates)
Akti përfundimtar i procesit të prodhimit, e cila është më e vështira dhe sfiduese. Nga e korrjes varet nga cilësia e tyre tubers dhe lezhkost. Organizimin e saj dhe metodat që kanë të bëjnë me

Насінництво 9. Farë
(default / patates)
Bazat e prodhimit në pasardhësit e fermave është përdorimi i mbjelljen materiale nga vysokoproduktivnoho importuar elitare me konvikt ose tubers lartë reproductions për sortosmeny (rrit vro

... Dhe probirochnyh ose bimëve për serodiahnostiki marrë 400 hektarë bimë nga secila larmi. Në çerdhe për rritje superelity mbjellë patate lukuni super-superelity. Predposadochnaya ...

2 3 4 5 Наступна > [Остання] >> <<[First] <Previous 1 2 3 4 5 Tjetër> [fundit]>>