Keyword Search

formacion


Rezultatet 1 - 10 prej 34

34 Totali i gjetur materiale.

... Dyat pas faza: sprouting tubers, një shkallë, rritja e rrjedh dhe lë, stolonov arsimit dhe tubers, i lulëzuar, formimin e frutave dhe pasardhësit e lë usyhannya dhe rrjedh. Biologjike tipar i patate nuk është ...

W ... 5 në 1 m 2. Kur artificiale ndriçimit të përshtatshëm çdo dhomë të errët të ngrohtë. Duke mbuluar zhardhok lakër që nga formimi i 12/14 gram në ditë. Glass bankat fillimisht janë vendosur në kuti, ku TEP ...

... S). Gjatë ulje porotë tubers skemë 70x35-40 cm në para-shkurtojë rruvijë pluhur dhe ato me formimin e ridges. Shqyrtimin e parë dhe heqjen e bimëve të prekura nga sëmundjet viral, etj ..

... Nga veshkat, të cilat janë të përcaktuara në axil e lë, lateral shoots formuar (e ashtuquajtura pasynka). Çdo arratisjes pas duke i dhënë fund lë disa lules furçë. Me kushte të favorshme të lagështia në dhjetor ...

... Dhe e lë të ri dhe organeve të përcaktuara fruiting (horbky baza). Burbuqe hodhi pas 3-4 lë vërtetë. Në moshën mujore e bimëve kanë domate 4-5 lë. Odnochas ...

... Zsady në terren për rritjen intensive të lë më shumë nevojë azotit. Më vonë, kur fillon procesi plodoutvorennya, fosfor, së bashku me kalium ndihmon përshpejtimin e lulëzuar, fruta ripening dhe për të rritur ...

... Dnoho metodën e domateve në rritje, si në shfaqjen e lë 3-4 vërtetë nuk është e ujit për shkak të kërcënimit të tokës ose dregëz formimin trokasin (i dëmtuar) bimë nën ujitje. Në periudhën e dimrit ...

... fillon në intensiv asimilimin e azotit të nevojshëm për rritjen e organeve vegjetativ, dhe që nga fillimi plodoutvorennya - kalium, është e përfshirë në masë fruta. Contributing të shpejtë e akumulimit e kërkuar ndryshime ...

... Vayut pikëlloj në tokë ose të një fillim. Në një numër i vogël i fara prorosty ata mund të formojnë rrënjët, nuk podsushivaya pastaj butësisht pincë më e ulët në para-...

... Dhotovlenu ushqyese miksturë zgjidhje e ujit ose korov'yaku lagështi dhe përzierjen tërësisht. Uji shtoi për të formuar një masë homogjene testoobraznoy. Me anë të saj të posaçëm të bërë pajisje torfope ...

2 3 4 Наступна > [Остання] >> <<[First] <Previous 1 2 3 4 Tjetër> [fundit]>>