Keyword Search

domate


Rezultatet 1 - 10 prej 50

50 Totali i gjetur materiale.

Харчова цінність 1. Ushqyese
(default / patates)
... Për më tepër, një klor, jod dhe elemente të tjera. Për shembull, kobalt akumuluar në më shumë se në patate flokëkuq, domate, cucumbers, lëpjetë, sallatë, por më pak se e Bardhë lakër, onions, stuhi ...

... Është e njëjta sëmundje të dëmtuara dhe të njëjtën dëmtuesve. Nuk është e mbjellë pas domate, peppers, patëllxhan, dhe në afërsi të tyre. Patate nuk janë rritur në qytetin ..

... 2-3, në 100% m ob'edanii lë - 6-8 raz.Zhuk në Kolorado - një e keqe e të rrezikshme patate, domate, patëllxhan paslenovyh dhe bimë të tjera. Kafshë e dëmshme në shkallë të ndryshme, pothuajse të gjitha të populluar nga një ...

... Bimëve janë ende gjenden në Peru, e Halapahosskih Ishujt e gjetkë. Në Amerikën e Jugut u rrit bimë në një domate barishtor shkurre dhe pemë lartësi prej 5 m. Në ditët e vjetër ...

Në të pjekur dhe të marrin ushqim nga frutat e domates. Ata u bë një favorite produkteve bimore për shijen e cilësisë së lartë. Për ushqitës vlera e domatet tani janë quajtur "të artë" ose "

Në mjekësinë popullore përdoren pak domate. Arsyeja është se e përhapjes së tyre, si produkte bimore ishte relativisht kohët e fundit. Scientific mjekësi është e shkëlqyer për të vlerësojmë cilësinë e frutave. T

Domate (Lucopersicon L.) - Wikipedia paslenovye familjen e bimëve (Solanaceae). Të gjitha kultiviruemye formën e domates lidhur me llojin domate organike, kulturor, ose të vërtetë (Lucopersicon esculentum Mill.)

Kërcell domate në fazën e hershme të rritjes dhe zhvillimit të barishtor, rrumbullakuar, i shkrifët, pryamostoyachyy (shtambovi ndryshme) ose përhapje, në bazat e të trasha, derevyanistyy (tverdiyuchyh) si plakje, të prirë hekurudhore

... Odyatsya në ndërveprim të vazhdueshëm dhe i qëndrueshëm. Prandaj, ndarja e këtyre proceseve të afërm. Nga Brezhnev DD, domate në bimët e tyre janë ontogenesis fazat e mëposhtme: daljen e stairs, e para reale letër, ro ...

Domate, si më të bimëve, që jetojnë në dy mjedise: ajër (ajrore pjesë) dhe tokës (root sistemit). Është e rëndësishme që në të dy mjediset për zhvillimin dhe rritjen e saj janë krijuar HDB

2 3 4 5 Наступна > [Остання] >> <<[First] <Previous 1 2 3 4 5 Tjetër> [fundit]>>