Keyword Search

kushtet


Rezultatet 1 - 10 prej 35

35 Totali i gjetur materiale.

Сорти 1. Terezi
(default / patates)
... Dovolchoyi patate. Kur një mostër të klasës mbi të gjitha për të tërhequr vëmendjen e saj ekonomike e dobishme features: gjatësia e qelbëzim, japin, shije, ushqyesve, ngjyrës, pulpë, l ...

Më shumë ... vayetsya intensivisht se bubbles që nuk kanë këtë trajnim. Për të përmirësuar korrjes në fillim termat e përdorur për të thith tubers në një zgjidhje të azotit-fosfat plehrave, obpryskuv ...

Висадка 3. Transplanting
(default / patates)
... Vnoho sprouting tubers plotë dhe për të marrë shkallë është ngrohjes, lagështi dhe kushtet e tokës e butë. Së pari herë patate mbjelljen e vendosur lart nivelin terren. Tubers më të ndryshme ...

... Vogël për të mbrojtur zonat nga shkallët patate pranverë ngricat dhe marrjen e produkteve në datat më parë mbjelljen mbuluar me plastike përfundojë. Për të bimëve e mos e prekni se, rozst parë ...

Збирання врожаю 5. Korrat
(default / patates)
... Ntah dhe tokës patate maturohet më të shpejtë, dhe mbledhjen e të përpara në toka pjellore dhe ujitur. Këto terma vonë varieteteve të ndodhin në veri në fillim të shtatorit, në pyll - në fund me ...

... Nyuvaty punë. Organizon prochystky specialiste e sektorit, i cili është i vetëm përgjegjës për cilësinë dhe afatet kohore. Në mbjellje farë rritje gjatë periudhës nuk janë ...

... Varietetet e hershme, të kthehen në të korra të tyre miqësore. Ata janë të rritur, kur ata marrin një fillim të korra në kohë të shkurtër të mundshme. Indeterminantnye (vetvyaschiesya) forma e gjatë të vazhdueshëm shoots formë të re ...

... Rrit zhvillimin e vegjetativ masive në formimin e frutave korrjes. Kjo zvogëlon madhësinë e frutave, korrjes datat janë të ardhur më vonë, më të fortë dhe bimët urazhuyutsya sëmundje lezhkost ...

... Nuk zhvillohet. Prandaj, të dish optimale moshën farë dhe të favorshme lidhur me ulje e saj, që pritet të nevojshme kohë të mbjella me farë. Në zonat e veriut nga të mbjella me farë për 70-80 ditë në ...

... në 2,4 ton nga 1 ha dhe në total 15,2 prodhoj t ha 1 (kontrollin pa 35,6 ton pleh nga 1 ha), më pak kohë ripening fruta 10/14 ditë dhe e përmirëson cilësinë produkt. Në vend të pulës Pos ...

2 3 4 Наступна > [Остання] >> <<[First] <Previous 1 2 3 4 Tjetër> [fundit]>>