Keyword Search

Temperatura


Rezultatet 1 - 10 nga 47

47 Totali i gjetur materiale.

... në një temperaturë të 3 ... 5 ° C. Intensive pullulation veshka fillon në 6 ... 8 ° C, temperatura optimale edhe pse është 15 ... 22 ° C. vendosur në mënyrë të moderuar i lagur tokën tubers në një temperaturë prej 11 ...

... Lys. Kur të mjaftueshme të lehta dhe të barabartë ata formuan një lakër e kuqe e fortë. Në fillim të rritje të temperaturës duhet të jenë në 18 ... 20 ° C, por pas 2 javëve të fundit për të zvogëluar ...

Висадка 3. Transplanting
(default / patates)
... Awns fillojnë të dal varieteteve kur në një thellësi prej 10-12 cm dhe 6-8 cm dritë mbi të rënda terreneve vënë temperaturën 7 ... 8 ° C. Me temperaturat e ulta vonuar daljen stairs, dërgoni ...

... Opli. Pranvera kur stairs patate në maj, shpesh e mbikqyr kthimin e motit të ftohtë dhe në natën e temperaturës shpesh bie në negative etiketat. Kur i afrohet fundi i ngricat në ...

... (i tyre kryesor në masë) dimra në tokë në një thellësi prej 20-30 cm pranverës kur të tokës prohriyetsya me 12 ... 20 ° C, dhe temperatura e ajrit - deri në 22 ... 25 ° C, të eksodit masiv fillon Zhukov. Friendly output ...

Збирання врожаю 6. Korrat
(default / patates)
... në mes të shtatorit në masë të vdekshmërisë së ajrore bimore apo pas vdekjes së saj ngricat e hershme. Në këtë kohë në temperaturën e ajrit nuk i kalon 17 ° C. Për të ulët (nën 10 ° C) temperaturat gjatë ...

Зберігання 7. Storage
(default / patates)
Faktori kryesor që ndikojnë në pasardhësit e ngjashmërisë patate është temperatura e magazinimit. Përveç kësaj, si ushqim i patates është një lloj биоэнергетическим baterisë. Aty të përmbajtura në

... Reniv varet nga dendësia, lagështi dhe tokës aeration si dhe rritjen e faktorëve të tjerë (ushqyesve, temperatura, etj.) Pjesën e ulët të rrjedhin pas një përplasje me terren mund të krijojnë aspiratës ...

... Root sistemi, le semyadolnye rritur ngadalë. Kur bezrassadnom prodhimit, dhe në temperatura më të ulëta në ndërtesa rassadnyh këtë periudhë më të gjatë. I parë i vërtetë formularin letër ...

... Zvytku krijuar kushte të favorshme. Për rritjen normale të bimëve kërkohet 5 faktorë bazë të jetës: temperatura, ujë, drita, ajri dhe ushqyesve, sigurimin e tyre në bimë me shumicë ...

2 3 4 5 Наступна > [Остання] >> <<[First] <Previous 1 2 3 4 5 Tjetër> [fundit]>>