Keyword Search

varieteteve


Rezultatet 1 - 10 prej 50

50 Totali i gjetur materiale.

... Numri i egër patate. Ata ishin vendosur në Shën Petersburg. Ato ndihmojnë për të treguar tonë dytë reziston varietetet e bukës. Për shembull, në Kili, format e egra patate konsiderohen rroba zije. Von ...

Харчова цінність 2. Ushqyese
(default / patates)
... Ortiv përmban më pak se koll vonë. Megjithatë ata janë të mirë për shkak se në fillim, kur ende një pjesë e vogël e assortment perimeve. Tubers koll janë me përmbajtje të lartë se është mirë shije ...

Сорти 3. Terezi
(default / patates)
... Ortu. Patate të pjekura përdoren për ushqim, ushqim dhe qëllimet teknike. Me këtë në mend, dhe zgjidhni varieteteve të rritet. Well-zgjedhur ndryshme, morphological karakteristika biologjike dhe karakteristikat e të cilave ...

Висадка 4. Transplanting
(default / patates)
... terreneve mbjelljen patate mund të jetë më i dendur (zvogëlimin e distancës në mes të bimëve me rradhë). Early varieteteve mbjellë trashë se një fund, si fillim shkurret patate për verën arr ...

Переробка 5. Processing
(default / patates)
... (I pjekur në vaj dhe bystrozamorozhennye feta), 25% - crispy (patate të skuqura) dhe rreth 20% - e tharë. Gama e produkteve patate conventionally e ndarë në katër grupe: tharë (për kohë të gjatë ...

... Roho substancave) përmbajtjen ndodh kryesisht ascorbic acid (vitaminë C). Sipas numrit të varieteteve individuale e domates nuk e pranojnë portokalli jo vetëm për të, por edhe limon. Në varësi të shkallës ...

... I bisht jeshile të errët dhe e lë me corrugated particles me kompakt shrubs, 30-60 cm të lartë shtambovi varieteteve janë të rëndësishme në mechanized kujdesit bimë. Natyra haluzhennya ...

... Orot, respektivisht në kuptimin e shkurtër ditë. Të gjitha llojet e domates (kulturore, polukulturnyy dhe të egra) dhe varieteteve interbreed me njëri-tjetrin shumë të lehtë. Për pjalmim kushte më të mira në dhomë me e nevojshme ...

Температура 9. Temperatura
(default / domate)
... Tyvni afat-shkurtër të temperaturës (1 ... 3 ° C) shkakton humbjen e domate, një lloj holodostoykie duroj afat-shkurtër të ngrirjes -3 ...- 4 °; C në asnjë moti. Dikur në ...

... Menti zgjedhjen terezi. Për zgjatjen e vegjetacionit periudhe, e regjistruar në Federatën Ruse dhe Ukraina dhe varieteteve hybrids janë të ndarë në: ultrarannie (nga fillimin e plotë të frutave ripening shkallë 85 -...

2 3 4 5 Наступна > [Остання] >> <<[First] <Previous 1 2 3 4 5 Tjetër> [fundit]>>