Keyword Search

ngjashmëri


Rezultatet 1 - 10 prej 19

19 Totali i gjetur materiale.

Зберігання 1. Storage
(default / patates)
Faktori kryesor që ndikojnë në pasardhësit e ngjashmërisë patate është temperatura e magazinimit. Përveç kësaj, si ushqim i patates është një lloj биоэнергетическим baterisë. Aty të përmbajtura në

... Ди takimin e parë, në të cilat ata janë më të mëdha. Kjo është veçanërisht e vërtetë për fillim të sezonit varieteteve. Farërat ngjashmëri të mbajë në të nxehtë shtëpie 6-10 vjet, në mënyrë hermetike nënshkruan paketa - deri në 15 vjet ....

... Kam fara të kualitetit të lartë. Domate fara që janë përdorur për të mbjella e lartë duhet të ketë ngjashmëri shëndet, të mos më poshtë chistosortnymi kategorinë e parë nga grade dhe ...

... 4 kg për 1 hektar. Thellesia e hedhjen fara 3-4 cm thellë ose më shumë të vogla zadelka jo vetëm ul ngjashmëri të fushës, duke vonuar shfaqjen e shkallë, por edhe zvogëlon produktivitetin e bimë. Në standardin e varieteteve Vëllimi ...

... Sy intensiteti fryma fara. Patharë e tyre në këto kohë të 90-94%, konsistencë - studenisto-lëngshme; ngjashmëri pasardhësit arrin 50%. Kur mbushje është grumbullimi intensiv i thatë material ...

... Th, ngjyrë kafe ose ngjyrë kremi. Dil fara - 0,2-0,8%, pesha nasinyn 1000 - 4,6-5,5 g ruajnë ngjasim 5-7 vjet. I çuditshëm është bimë patëllxhan retarded rritjes fillestare, të ...

Насінництво 7. Farë
(default / patëllxhan)
I. ... Prolificness farë është 400-450 h/10 m2. Shitore fara pako në letër. Sipas GOST 2240-93 reproduktsiynoho ngjashmëri fara patëllxhan kategori parë dhe të dytë duhet të jetë të paktën ...

... 150 farë peshe prej rreth 1 g masive e 1000 fara shkon nga 3 deri në 8 kg. Ata mbajnë një ngjashmëri të lartë 3-4 vjet, dhe negative nën kushtet e jetës - vetëm 1-2 vjet. Spec ...

... Tovuyut mëdha dhe mesatare fraksion të farës. Zgjedhja e fara për pesha specifike e tyre mund të përmirësojnë laborator ngjashmëritë në 5-7%. Farërat në procesin e përpunimit dhe e ruajtjes së postin e zaselyayutsya ..

Насінництво 10. Farë
(default / piper i kuq)
... Frytet janë 2-8 g fara e të ëmbël piper dhe pasardhësit 10/18 g peppers akute. Pasardhësit e materiale ngjashmëri 2-3 vjet. Farërat ruhen në qese letre në një vend të thatë. ...

2 Наступна > [Остання] >> <<[First] <Previous 1 2 Tjetër> [fundit]>>