Keyword Search

fabrikë


Rezultatet 1 - 10 prej 50

50 Totali i gjetur materiale.

R. ... Tani për tani është e vështirë të themi atë që e bëri evropianëve për të tërhequr vëmendje të posaçme të mrekullueshme fabrikë për ta. Kilian patate kundrejt moderne varieteteve ishte i vogël dhe të hidhura. Për të shprehur ...

Харчова цінність 2. Ushqyese
(default / patates)
... Një e stomakut, zorrët. Fibër bruto ushqimore (1%) në patate është më pak se në vendet e tjera klubnevyh dhe bimët korneplodnyh dhe substancat pectinaceous - më shumë (0.7%). Kaq shumë pjatave pa telashe ngarje it ...

... qelbëzim, zhardhok lëkurë të bëhet i trashë, e ata janë duke lëvizur në shtetin e qetë. Patate - poluholodostoykoe bimore. Pas periudhës së pushimit, të fillojnë të veshkat ngadalë tubers mbin në temperaturën ...

... Plehrave organik (sidomos nepereprevshih) dhe limonit - shkaqet kryesore të zhvillimit të përbashkët masive dregëz patate të bimëve. Në ujitur zi një herë në 8-10rokiv transmitting ryhlennya në terren ...

Висадка 5. Transplanting
(default / patates)
... se mesatarja. Në vysokoplodorodnyh tokës mbjelljen patate mund të jetë më i dendur (zvogëlimin e distancës në mes të bimëve me rradhë). Early varieteteve mbjellë trashë se një fund, si shkurret ...

Foster kujdesit për patate e bimëve dhe të tyre multiplicities të varet nga faza e zhvillimit, tokës dhe kushtet e motit. Detyra e tij përfshin krijimin e kushteve më të favorshme për rritjen e bimëve dhe

... Por e verdhë-portokalli. Kolorado beetle: A - beetle, b - vezë të lë në vemje ~ d - e kukolka - bimore, të dëmtuara beetle larvae dhe beetles (i tyre kryesor në masë) dimra në tokë në një thellësi ...

Збирання врожаю 8. Korrat
(default / patates)
... Jnë. Koha për pastrimin e hershme varieteteve - në fund të korrikut. Komplot të përsëritura u dha dorëheqjen bimëve: onions në perime, sallatë, rrepkë, rrepkë, repo, lakër për osinnoh ngjyra ...

... Ktsiyu në 2-3 ditë përzgjedh bezvirusnyh clones. Në fillim të dimrit dhe pranverës clones otsenyvayut të rritur bimët në greenhouses indekset e marra nga një ose dy tubers të çdo klon. Vendosur ...

... Vnynu domate nga atdheun e tyre janë në Meksikë, ku, ndoshta, është i urtë. Në Evropë, solli në uzinën e shekullit XVI dhe spanjisht në portugalisht navigators Peru. Në të Veriut A. ..

2 3 4 5 Наступна > [Остання] >> <<[First] <Previous 1 2 3 4 5 Tjetër> [fundit]>>