Keyword Search

rritje


Rezultatet 1 - 10 prej 30

30 Totali i gjetur materiale.

Харчова цінність 1. Ushqyese
(default / patates)
... Achanna dhe tharbem patate. Përmbajtja e vitaminës C në tubers të ndikojë negativisht podmorazhivanie, plagosje, rritje dhe depozitimin e patate të ngrohtë në mënyrë të barabartë dhe të lehta. Kur prodhimi i harta ...

... Është kryesisht në mbarështim punë. Gjatë periudhës së vegjetacionit, bimë janë fazat e mëposhtme: sprouting tubers, një shkallë, rritja e rrjedh dhe lë, stolonov arsimit dhe tubers, lulëzim ...

Сорти 3. Terezi
(default / patates)
... Urrejtshëm varieteteve në ngastra të vogla. Tubers i ruajtur ato edhe më keq, para fillimit të dal dhe të provokojë rritje e tyre të ruhet në fund të ndryshme. Për të qenë të hershme patate, tubers fillim ...

... Ychay japin japin ulët dhe i sëmurë çështje. Përgatitja e zhardhok pushtimit të tyre rrit realizueshmërisë dhe shëndet. Nëse keni fillim patate në fund të majit dhe fillim të qershorit, mbjellje ...

Висадка 5. Transplanting
(default / patates)
... Një e qindta pjesë në ditët e ardhshme 10/15 - 5-6 kg. Fillimi ulje duhet, pa pritur për optimale për rritje të temperaturës tubers dhe shkalla e arritjes së pjekurisë tokës. Megjithatë, në të gjitha rastet duhet të jetë ...

... tubers rritur breathe. Ata duhet qasje e oksigjenit. Mbiujëse shkel normale gazit dhe shkëmbimin slows rritje e tubers. Për të qenë shkallët e hershme, miqësore, ndonjehere shat. Në të buta Y. ..

Температура 7. Temperatura
(default / domate)
... Sidomos ndikimin e madh të lehta intensitet, lagështia dhe faktorët e tjerë. Temperatura optimale për rritje të farës dhe lë jashtë semyadolnyh në sipërfaqe, ku gjatësia ...

Ajri i nevojshëm domate nga fillimi sprouting fara. Kur mungesa e ajrit germinating ngadalë fara, të pezulluara në rrënjët e rritjes, ndikon në normale ushqime. Extra PUBLIKE

... Lagana ndarjen e saj dhe, rrjedhimisht, të përkeqësuar cilësinë e shtrirjes. Në jug të Ukrainës, në mënyrë që të përshpejtojë rritje e rroba zije, në vjeshtë janë në mes të parë dhe të dytë kultivimin zyabu provokim ...

... Asinnya shkatërrojë predposadochnoy kultivim. Ndërmjet tokës prikatyvayut kultivimit të shkaktojë rritje e rroba zije. Përveç kësaj, për më shumë sipërfaqe të tokës leveled ...

2 3 Наступна > [Остання] >> <<[First] <Previous 1 2 3 Tjetër> [fundit]>>