Keyword Search

gatim


Rezultatet 1 - 10 prej 25

25 Totali i gjetur materiale.

... Nist lëng i stomakut. Kur gastrit (inflamacion i mucous cipë e stomakut) ndihmon patate lëng. Për të përgatitur për të ruajtur zhardhok eshkë cekët terttsi, shtrydhur përmes garzë dhe pryymayut ...

.... Making torfë pastër, zakonisht nuk sjell rritje, me përjashtim të torfë, Vivienne pasur. Për të bërë torfonavoznoho përzierje plehrash në 1 pjesë plehëroj shtoi 1 pjesë provetrennoho t. ..

... Në qoftë se nuk ka të aksioneve të plehut mineral, patate pidhodovuye zgjidhje zog fekale - 500-800 gram per 10 m2. Për ta bërë zgjidhje placentë është vendosur në fuçi (0.5 kapacitet), e mbushur me ujë dhe të qëndrojmë ...

Переробка 4. Processing
(default / patates)
... Është e përpunimit të prodhimeve ushqimore në bubbles. Gati gjysma e përpunimit të të patate në SHBA përdorni për gatim pomfri (i pjekur në vaj dhe bystrozamorozhennye feta), 25% - crispy (h. ..

... Sinnytstva përfshin: zgjedhjen e burimit material, termoterapiyu, vychlenenie apikal meristem; zbarkoi në kushte laboratorike (gatim mjedis ushqyes krijimin dhe mirëmbajtjen regjimet rritje) Vegeta ...

... Vlerësoni, Pemiks-1002 ose vodorazdatchikom BP-3 M. Përdorimi i kombinuar njësitë dhe pajisjet mobile për të bërë njollash lejon 2-pjesësh rritjen e produktivitetit, eko më shumë ...

... Në korov'yaku, ose 100 g e hirit, ndërsa e treta - për 1 kg pulë korov'yaku ose placentë, ose 100 g e hirit. Për të bërë bittern një glasë kovë e mbushur dy buckets e ujit dhe të qëndrojmë ...

... T nëpërmjet APZH-12, STK-5-Pemiks ose 1002. Aplikimi i kombinuar njësitë dhe pajisjet mobile për të bërë njollash lejon 2-pjesësh rritjen e produktivitetit. Kur z. ...

... Kompanisë beetle Kolorado mund të mbjella kopër dhe majdanoz. Të gjitha të pranishëm dhe që përdorin ujë në ditën e gatim, përndryshe e shpejtë të shkatërrimit të substancave që janë të dëmshme insektet ...

... Zniy Vjeshtë periudhe e acar. Ata janë përdorur për përpunimin teknike (pickling, pickling, përgatitjen salads kombinuar me perime të tjera) ose dozarivayut. Në blanzhevoy mi ...

2 3 Наступна > [Остання] >> <<[First] <Previous 1 2 3 Tjetër> [fundit]>>