Keyword Search

ajër


Rezultatet 1 - 10 prej 50

50 Totali i gjetur materiale.

... Ichkah duket horbky të bardhë, të përbërë nga të lirshme me mur i hollë-cells, i cili u miratua në ajrin e jashtëm e të brendshëm ind. Forcuar chechevichek rritje prova të shkeljeve të ishte frymë ...

... Ostyhlyh varieteteve të përfshijë terrenit. Në vende të ulët, ku shpesh në mëngjes orë zastaivaetsya ajrore acar dëmtuar më shpesh se shkallët më të larta. Për atë më të etj ..

... Opronyknosti tokës, si për formimin dhe zhvillimin normal të bubbles në sasi të mëdha është e nevojshme, ajri përmban rreth 20% (nga vëllimi) e oksigjenit. Mjafton ryhlennya, SL melkokomkovatoe ...

... Irno mjaftueshëm dhe ndriçim ata formuan një lakër e kuqe e fortë. Në fillim të rritje të temperaturës duhet të jenë në 18 ... 20 ° C, por pas 2 javëve të fundit për të zvogëluar në 12 ... 15 ...

Висадка 5. Transplanting
(default / patates)
... Zhayu. Kur ulje në terren shikuar overwetting zalypannyam bubbles, që ndalesa e ajrit të tyre. Si rezultat i daljen e stairs vonohet për 3-7 ditë, e korrupsionit dhe ...

... Ensh detyra të rëndësishme në këtë periudhë - ryhlennya tokës ryhlosti optimale për të krijuar dhe për të përmirësuar të ujit dhe të ajrit dhe regjimet ushqiteshëm. Mbjelljen e tokës para se të trajtohet do nënshkrimi i vocërr ...

... A) dimra në tokë në një thellësi prej 20-30 cm pranverës kur të tokës prohriyetsya në 12 ... 20 ° C, dhe temperatura e ajrit - deri në 22 ... 25 ° C, të eksodit masiv fillon Zhukov. Friendly output kontribuon në të mira me ...

Збирання врожаю 8. Korrat
(default / patates)
... ose pas saj i shtrembëruar, si tubers roztriskuyetsya nuk do të gërmoj në orë të ftohtë në mëngjes, kur është shumë ftohtë ajrore terren, në zonën e ujitur për 2-3 javë para korrjes telave ...

Зберігання 9. Storage
(default / patates)
më të larta ... më të rehatshme me ta, ju mund të bratklubni gradualisht duke hequr pacientëve, temperatura dhe lagështia monitoruar dhe koha për të ndërmarrë veprim për të ftohjes, ventilim dhe ngrohje të objekteve. P. ..

... Iynyh lokalet paragrafi mbështesin këto mundësi: fotoperiod natën 8-10 orë, 14-16 orë ditore, temperatura e ajrit nën 16-18 dhe 20-24 ° C 0-300 luks ndriçim dhe (4,5-5,5 ) hYu3 luks; relative vol ...

2 3 4 5 Наступна > [Остання] >> <<[First] <Previous 1 2 3 4 5 Tjetër> [fundit]>>