Keyword Search

fusha


Rezultatet 1 - 10 nga 32

32 Totali i gjetur materiale.

Висадка 1. Transplanting
(default / patates)
I. ... Në qoftë se toka është e thatë, për 2-3 ditë para saj ulje norme pour 300 litra ujë nga 10 m2. Para se të transplanting këtë fushë për të kultivuar një thellësi prej 8-10 cm tubers mbjellë shyrokoryadnyh mënyrë skeme të ndihmës ...

... Ass, dhe e Grebneva - për të shkuar në këmbë nën krehëse, shkeljen e saj nuk configuration. Grebneva më të lehta të përpunimit të ulje mizhryad Copco dhe patate. Derisa mungesa e lagështi tretmanet dhe thellësinë shkëmbim ...

... Lesoobrazno выращивать klasës, ka bërë një fytoftorozu (Adretta, etj), si dhe klasa me pryamostoyaschym, nepolehayuschym bisht. Выкопанные klub prosushyvayut brenda 5-6 h në stacionin ose në ...

Збирання врожаю 4. Korrat
(default / patates)
... Imayut, të butë dhe të pastër tubers troshis ssypayut një kovë apo në shporta. Kjo pajisje nuk është e vështirë, por mjaft e lehtë e punës, veçanërisht ato që janë të vështirë për t'u ulem. Ajo mund të përdoret për ndarje dhe PE ...

... Cm Indexing lejon shëndetësore shtetërore clonal materiale në dimër për ulje e tij në këtë fushë. Kur infeksioni viral shëndetshme clones zgjedhur për fillestar farë patate zvy ...

... Nochasno tyre të grupuara nga numri i bubbles - 8-10, 11-12, 13-14, etj Kjo bën të mundur për t'i vënë ato në horizont gjatë ulje dhe ofron më të mirë organizimin e punës në të refuzimit. Për individuale KRU ...

... Substancë e verdhë-gjelbër me një aromë të veçantë. Të forca e rrjedhin gëmushë është: Natyrisht, me polehayuschimi, luks vetvyaschimisya, shëndetlig ose me forcë oblistvennymi rrjedh gjatėsia 0,5-2 m dhe dhimbje ...

... 2 fusha në kulture rotacionit, vendi më i mirë - për të rezervuarit ose rezervuarit të qarkullimit shumëvjeçar grasses, dhe e dyta këtë fushë - pasi kastravec, shalqi, bizele, lakër dhe onions. Domate është një e mirë për shumicën e paraardhësit të ...

... Lahozaryadkovyh zmalt, e bërë nga gips, gëlqere dhe peskovanie. Ndërsa daljen e rroba zije pas fushën e planifikimit kultivuar. Tokën nën domate të fillojë pasi mbledhjen paraardhësi. Lartë ...

... Jnë ushqimin kalium dhe fosfor çon në fillim të lulëzuar e domates. Pas transplanting në fushën fillon intensive të asimilimit të azotit të nevojshëm për rritjen e organeve vegjetativ, dhe që nga fillimi ...

2 3 4 Наступна > [Остання] >> <<[First] <Previous 1 2 3 4 Tjetër> [fundit]>>