Keyword Search

fruta


Rezultatet 1 - 10 prej 50

50 Totali i gjetur materiale.

... Në vend dhe të pasurojë dietën. Rreth të patate në atë kohë dolën shumë paragjykime. Bisedoni se frytet e këtij bimore janë të lindur me kreun dhe sy si një njeri, kështu që është e patate - kjo do të thotë yidaty d. ..

Patates (dhomë me diell) - multi-familjare (në të Arteve vjetore) barishtor bimë paslenovye familjes, një anëtar i klubnevyh perimeve. Reed mbajtur mbi 200 të egra dhe kultiviruemy

... bërë në anën e pasme. Molë femra i lëshon 100-300 vezë të gjelbër bimëve paslenovyh bimë ose tubers, frutat patate. Shushunjë, që rrjedhin prej tyre, të rritet në madhësinë e 10-13 mm. Ata janë të bardhë bashkë ...

... Ai u bë. përshkroi atë ndryshe: "pomidoro" - "mollë e artë, të artë me fruta." Pse artë? Me sa duket, ata nuk popalysya fruta të kuqe dhe të verdhë apo ngjyrë e dritë. Në Francë, për disa arsye ajo i dha atij emrin "pom ...

Në të pjekur dhe të marrin ushqim nga frutat e domates. Ata u bë një favorite produkteve bimore për shijen e cilësisë së lartë. Për ushqitës vlera e domatet tani janë quajtur "të artë" ose "

... Nist ndihmon tretjen e ushqimit dhe gjëndra zhelcheotdelenie përvetësim përmirëson ndjeshëm. Nëpërmjet të tenderit fruta fibër e dobishme për të përdorur në sëmundjet e gastrointestinal trakt, i shoqëruar nga reduktuar ...

... Shumë branched, me lule të vetme në varieteteve të mëdha. Në të thjeshtë (nevetvyaschehosya) lulëzim frutave janë në të njëjtën thupër në mënyrë të rregullt në të ndërmjetme (poluslozhnoho), dikur ...

Температура 8. Temperatura
(default / domate)
... ° C. Në temperaturat nën 10 ° C No pjalm maturohet nuk polenizoj, bie vezore ose vonë fruta. Duhet të theksohet se në respektimin e domates bimë në temperaturën e vrojtuar ve ...

Світло 9. Lehta
(default / domate)
... 16-18-orësh ditë. Derisa mungesa e të lehta, veçanërisht në hijen, bimë vytyahuyetsya japin fruta të vogla dhe në fund të pjekur. Rritja e kohëzgjatjes së lehta gjatë ditës dhe intensitetin e lehta ...

... Asinnya, plotësuar një garzë thes. Si rezultat, fabrika e përpunimit në zhvillim të shpejtë, nuk i sëmurë, frytet janë më të mëdha dhe të jepnin më shumë. Ovoschevodov amatore për dezinfektim fara e domates ...

2 3 4 5 Наступна > [Остання] >> <<[First] <Previous 1 2 3 4 5 Tjetër> [fundit]>>