Keyword Search

ovoschevodov


Rezultatet 1 - 10 e 38

38 Totali i gjetur materiale.

High-cilësisë fara - bazë të lartë korrjes patate. Tubers e pacientëve i degjeneruar bimë zakonisht japin japin ulët dhe i sëmurë çështje. Përgatitja e zhardhok pushtimit të tyre rrit realizueshmëri

Висадка 2. Transplanting
(default / patates)
Ju nuk mund të parandaluar në kohë e hendekut mes të tokës dhe ulje patate. Kjo duhet të dalin në mend se më e mirë pranverë terma të kontribuojë në maksimumin e fletë dhe sipërfaqe më të shpejtuar

Foster kujdesit për patate e bimëve dhe të tyre multiplicities të varet nga faza e zhvillimit, tokës dhe kushtet e motit. Detyra e tij përfshin krijimin e kushteve më të favorshme për rritjen e bimëve dhe

Kërcell domate në fazën e hershme të rritjes dhe zhvillimit të barishtor, rrumbullakuar, i shkrifët, pryamostoyachyy (shtambovi ndryshme) ose përhapje, në bazat e të trasha, derevyanistyy (tverdiyuchyh) si plakje, të prirë hekurudhore

Aktualisht, nuk janë të mëdha (rreth 2 mijë) numrin e varieteteve dhe format e domates me të kuq, i kuq, ngjyrë e verdhë dhe fruta. Për të marrë të lartë rezulton e domateve është e rëndësishme të

Rëndësia e marrjes farë mirë dhe të plotë mbi supe bezrassadnom metodën e një rritje të cilësisë së lartë fara. Domate fara që përdoren për mbjellje duhet të

Farë rritje në mesin e grupit të Federatës Ruse domate rritur kryesisht rassadnym mënyrë brenda 50-60 ditëve. Në të korra të Ukrainës rassadnyy mënyrë rritje domate

Duke përdorur mënyra dhe hleykoyu bezhorshechnoho dal nga cilësia e mirë, por "jashtë standardit bimėve nga një fushë e vogël a.zatraty këtë punë fizike të rënda për madhe-s ulët

Për të marrë një lartë korrjes domate tërësisht për t'u kujdesur për bimë dhe tokë të shohin se ishte shumë i butë dhe gjithnjë njomet dhe bimëve dhe ventilated lit. Siguron në kohë

Një rëndësi trick intensive në teknologjitë e domates është mbrojtja nga sëmundjet dhe dëmtuesit, ndër të cilat më të dëmshme beetle patate, dhe hlopchatnikovaya podhryzayuschaya Sovky, fitoftorozu Macro

2 3 4 Наступна > [Остання] >> <<[First] <Previous 1 2 3 4 Tjetër> [fundit]>>