Keyword Search

fara


Rezultatet 1 - 10 prej 50

50 Totali i gjetur materiale.

Харчова цінність 1. Ushqyese
(default / patates)
... Promovon pozeleneniyu patate dhe rritje në numrin solanina. Këto tubers më të mira të përdorura në fara, pasi ata janë ruajtur në ulje, nuk urazhuyutsya sëmundje dhe nuk poshkodzhuyut ...

... Fruta - Raundi, oval ose repovidnaya dvuhnezdnaya kokrra të kuqe diametër 3 cm, e cila përmban deri në 200 fara të vogla. Fruta të pjekur në shtator. Kluben e morphological shenja - klub pjesë ...

... Thellësi prej 12-15 cm, dhe pastaj para mbjelljen perekopuyut në një thellësi prej 20-22 cm, më pak se në vjeshtë në 3-4 cm të tëharr fara, pleh organik dhe bimëve residues, të paraqitura në vjeshtë, nuk op .. .

High-cilësisë fara - bazë të lartë korrjes patate. Tubers e pacientëve i degjeneruar bimë zakonisht japin japin ulët dhe i sëmurë çështje. Përgatitja e zhardhok pushtimit të tyre rrit realizueshmëri

... Sya lakër, vylezayuschie në sipërfaqe. Si rezultat i kësaj, tubers janë të pakëndshëm, dhe nëse ata largohen për farë kulture nuk merr lartë. Çarje të figurojnë në tubers me një të mprehtë e medias ...

... Dhe për të bërë një provë për bubbles hruntokontrolya. Me zbatimin superelity të tjera të fermave për çdo grumbull fara e lëshimit të dokumenteve të njëjta si të elitës. Në çerdhe për rritje elita e ju ...

... Dhe duhet të jetë në përmbajtje 0.2% yndyrë fruta. Domate fara janë 17-29% të naftës. Për acid yndyror përbërjen e domate vaj takon e plotë e ushqimit. Në Itali, për shembull, fara ...

... Shenjë e rëndësishme ekonomike, i cili përfshin përmasat e frutave dhe mishi, numri i të fara. Kur në rritje në disa zona në klasat 2-3 dhoma dhoma me fruta pothuajse ...

... S, lule dhe fruta formimin ripening. Me kushte të favorshme e temperaturës dhe lagështi disponueshmėrinė domate fara germinating për 3 - 4 ditë pasi të mbjella, e me mungesën e të nxehtit, sidomos kur hung në ...

Температура 10. Temperatura
(default / domate)
... ndikimin e intensitetit të lehta, lagështia dhe faktorët e tjerë. Temperatura optimale për rritje të farës dhe lë jashtë semyadolnyh në sipërfaqe, ku kohëzgjatja minimale e faza, është ...

2 3 4 5 Наступна > [Остання] >> <<[First] <Previous 1 2 3 4 5 Tjetër> [fundit]>>