Keyword Search


Rezultatet 1 - 10 prej 50

50 Totali i gjetur materiale.

... Om periudhën e vegjetacionit, bimë janë fazat e mëposhtme: sprouting tubers, një shkallë, rritja e rrjedh dhe lë, stolonov arsimit dhe tubers, lulëzim, formimin e frutave dhe pasardhësit e lë usyhannya dhe rrjedh ....

Висадка 2. Transplanting
(default / patates)
... Patate të shtyjë podsyhaniya tokës. Pranvera terminologji të kontribuojë në maksimumin e lë fushë aeroplanësh dhe më të shpejtë akumulimin e kulture. Kur ulje në terren shikuar overwetting dhomë ...

... bimë nga e ftohta. Kështu, po të mos outwash (uji) bimëve, të dëmtuara dhe cherneyut lartë lë dhe vezore. Klinikisht ajo konsiderohet dëme (morth) të shkallës së parë. Poshkodzh ...

... Vdaye patate beetle (Leptinotarsa decemlineata Thuaj). Është e ditur se me shkatërrimin e larvae dhe 50% zhukami patate e lë (në lulëzim bimë) reduktohet gungë të jepnin nga 2-3 herë, dhe në 100% m ob'ed ...

... Dhe një kohë të mirë duke treguar shenja të tilla viral sëmundjeve si morschinistaya dhe poloschataya mozaik, le të bërë kaçurrela. Përveç kësaj, e para Prochystka lidhur me fillimin e verës në masë aphides - kryesore të transferimit të ...

... 100 g) tomatidin me antibiotik dhe veprimi në disa mushrooms. Aplikimi fitontsidnoy ekstrakteve nga domate e lë në mënyrë të efektshme në luftën kundër Kolorado beetle. Shqetësimet rreth substancave toksike domate ...

... Th Amerika Qendrore si dhe një domate jetëgjatë i vazhdueshëm në rritje që në forma të axil e lë jashtë një përplasje me terren vkorinyuyutsya krijimin gëmushë fuqishme. Prashis volumin ...

... Skrap conventionally mendojnë se ai është një tufë lulesh parë. Nga veshkat, të cilat janë të përcaktuara në axil e lë, lateral shoots formuar (e ashtuquajtura pasynka). Çdo arratisjes pas numrin e lë ...

... Cotyledon në rritjen e sjell në sipërfaqe. Pas vypryamlyaye shkallët dhe zbulojnë semyadolnye lë, gjatë shyy rritjen e bimëve është për shkak të një rritje të rrjedh. Në domate bimėve ...

Світло 10. Lehta
(default / domate)
... Hije). Derisa mungesa e lehta gjatë rritje formuar një farë krekosje hollë dhe të vogla e lë dritën jeshile, dhe i lulëzuar ndodh në fazën opadanie lule. Shumica e varieteteve të veriut poho ...

2 3 4 5 Наступна > [Остання] >> <<[First] <Previous 1 2 3 4 5 Tjetër> [fundit]>>