Keyword Search

ushqimi


Rezultatet 1 - 10 prej 30

30 Totali i gjetur materiale.

... Me patate - një ushqim të preferuar e të gjithë njerëzve. Në botën moderne e prodhimit bujqësor ushqimor i patates është një nga vendet e para. Megjithatë, para se të bëhet i famshëm dhe ...

Харчова цінність 2. Ushqyese
(default / patates)
Në mes të popullit të fatkeqësive, luftërave dhe kulture dështimet patate gjithnjë e shpëtuam njerëzit nga të pangrënë. Ajo u gjet që të hahet patate në additives shumë i vogël i të tjera të produkteve dhe siguron qëndrueshmërinë e punës

... janë rritur në mënyrë të konsiderueshme në fazën klubneobrazovaniya. Në periudhë fillestare e rritjes dhe zhvillimit të bimëve duhet patates ushqimore me një superioritet të azotit, ndërsa klubneobrazovanii - fosfor dhe kalium. Pamjaftueshėm zab ...

... X paslenovyh. Në kërkim të ushqimit, ata shpesh overfly aktivisht perepolzayut ose distanca të konsiderueshme. Pas 10 ditë për të ushqyer beetles fillojnë oviposit. Intensive goditje vjen në të ngrohtë dhe i lagësht poh ...

Збирання врожаю 5. Korrat
(default / patates)
... Jo vetëm i prishur, por edhe të bëhet epiqendër e infektimit. Pra, ata e marrin, se ata janë në radhë të parë për ushqim apo ushqyer kafshët. Në fermat e mëdha dhe të tjera të pronës dhe zotėrinj ...

Зберігання 6. Storage
(default / patates)
... Aktor që ndikojnë në pasardhësit e ngjashmëri, është e temperaturës e magazinimit. Përveç kësaj, si ushqim i patates është një lloj биоэнергетическим baterisë. Ai përmban karbohidratet (tsu. ..

Переробка 7. Processing
(default / patates)
... Vetëm për teknik, por edhe e shtëpisë (për koll, alkoolit, etj), por edhe për ushqim (patate të skuqura, krisur, thatë pure patatesh, gjalpë, pijeve, etj). ... Trendin e zhvillimit të posaçme

... Domatet janë 17-29% të naftës. Për acid yndyror përbërjen e domate vaj takon e plotë e ushqimit. Në Itali, të tilla si vaj ekstrakt poluvysyhayuschee dhe pas tyre ...

... etje, një shije të këndshme, vozbuzhdaet pankreas. Sidomos është e dobishme në dimër kur dietës është pak zarzavate të freskëta. Vuajnë nga sëmundje kronike të mëlçisë dhe ...

... mungesa e ajrit germinating ngadalë fara, të pezulluara në rrënjët e rritjes, ndikon në normale ushqime. Extra thickened bimėve ose mbipeshë oblistvennost zatrudnyaet tyre aktiv obmi ...

2 3 Наступна > [Остання] >> <<[First] <Previous 1 2 3 Tjetër> [fundit]>>