Keyword Search

kivi fruta


Rezultatet 1 - 10 prej 19

19 Totali i gjetur materiale.

... Linate urazhuyetsya njëjtën sëmundjet dhe dëmtuesit e dëmtuara të njejta si patate, piper, patëllxhan, kivi fruta dhe duhanit. Nga sëmundja e mbetur në tokë për disa vjet. Prandaj domate vendoset në ...

... Chni dhe të gjata, dimrit drithėra, kungull. Pasi familja e bimëve paslenovye - domate, peppers, patate, fruta kivi, ajo mund të rritet vetëm 3-4 vjet për të shmangur dëmtimin dhe shkatërrimin e tyre u rrit ...

... Eli, Kolumbi futur një numër i madh i varieteteve të përshtatur në rritje dhe në malet e rrafshin. Kështu fizalis u importua në Amerikën e Veriut, dhe në xvii shekullit në Evropë dhe Azi. Në Rusi dhe Ukrainë ...

Харчова цінність 4. Ushqyese
(default / fizalis)
... Vinaigrette, supah për gatim perime havjar me karotë në salcë domate. Veçanërisht të vlefshme për tharje lulushtrydhe kivi fruta, e cila është përdorur si një stafidhe. Ai shtoi se në fruta compotes ofron ...

Në mjekësinë popullore përdoret si diuretik fizalis me gurë në veshka dhe fshikëz, infuzion i thartiçkë përdorur në pyo trakt inflamacion i urinës dhe articular

Ornamental lloje kivi rritur për fruta të thata dimrit bouquets: vijë një kohë të gjatë e të fortë gjatë mbajtur ndritshme ELEKTRIKET E DORES, gota. Sidomos me këngë të mira kivi frutave dhe degët e halor bimëve, gips

... hi shpesh shqyer krye të frutave. Thanks puzyrevidnoy chashechtsi lloji i fabrikës ka marrë emrin e saj (fizalis - Greqisht "flluskë"). Pesha e frutave Madhësia 1-100 g mesatarisht 30 -...

Сорти 8. Terezi
(default / fizalis)
... Upy përfshijnë kivi varietetet e frutave me fruta të vogla e ëmbël aroma. Zona më e madhe e kjo është e frutave dhe kivi lulushtrydhe peruan. Më e mirë janë lulushtrydhe kivi varietetet e frutave dhe lulushtrydhe Izyumnyy. ...

... paraardhësit për kastravec dhe lakër, rritur në freskëta dungy fekondim. Më parë se 3 vjet fizalis nuk kthehen në këtë vend. ...

Kjo është fizalis vetëmbjelles, pasardhës të mbjella në vjeshtë dhe në pranverë dhe në terren rassadnym mënyrë. Në maj, me fillimin e ngrohta ditë si prohriyetsya tokës, pasardhësit e frutave, osypayutsya rënies së

2 Наступна > [Остання] >> <<[First] <Previous 1 2 Tjetër> [fundit]>>