Keyword Search

qelbëzim


Rezultatet 1 - 10 prej 50

50 Totali i gjetur materiale.

... rrjedh dhe rritje në madhësinë dhe nakopychuyuchy koll. Pastaj ata ndalen rritet, ajo e tyre fizike qelbëzim, zhardhok lëkurës bëhet trasha, dhe ata janë duke lëvizur në shtetin e qetë. Patate - për ...

Сорти 2. Terezi
(default / patates)
... Choyi patate. Kur një mostër të klasës mbi të gjitha për të tërhequr vëmendjen e saj ekonomike e dobishme features: gjatësia e qelbëzim, japin, shije, ushqyesve, ngjyrës, pulpë lezhkos ...

... kalcifikim e tokës). Fosfori është veçanërisht e nevojshme shkallë patate që nga rrënjët vidrostannya. Ajo e përshpejton qelbëzim e bubbles, përmirëson shijen e tyre, rritjet niseshte! R. Prandaj, duke e bërë ...

... 5 ditë ata ndodhin mochku lakër dhe rrënjët. Proraschivayut tubers brenda 15-20 ditëve. Për të përshpejtuar ripening e hershme patate, disa herë për të kombinuar rritje pasardhësit tubers: ...

... Nu ngurta lëkurës. Late vaditës për 20 ditë para se të korrje ul rezistencën mekanike të tubers të dëmit, vonesa ripening, redukton koll përmbajtjes, ata janë përlotur dhe i ruajtur dobët. Paul ...

Збирання врожаю 6. Korrat
(default / patates)
... Stky pozhelteyut dhe ju mund të merrni së paku 200 g gungë me shkurre. Kjo kohë është zakonisht për 5-6 javë përpara se të plotë të tubers qelbëzim. Këto tubers e përdorur për ushqimin në verë dhe në vjeshtë. Para se pastrimi skashi ...

... Ayut jo më pak se 30% të totalit të fushën e patate. Të rritet jo më shumë se katër varieteteve të ndryshme të regjistruar datat ripening. Sidomos një ndarje, të nivelit të brigadës, i cili vendoset përgjegjës ...

... Domate përmbajnë nga 2.5% (qumësht pjekuri) për 8.7% (maturim biologjik) i shpjegueshëm thatë substancave. Si e ripening frutat e thata substancat e tyre në rritje. Në zhvillimin tomatoproduktah përmbajtjen ...

... jetës (greenhouses) mund të rriten dhe fruta më shumë se një vit. Në varësi të klimës, kultivimi metodë shumëllojshmëri ripening domate dhe fruta të vjen në 80 - 160 ditë pas fillimin e stairs. ...

... Enzel), të vendosura në mënyrë të rregullt. Kur deklarimi i lulëzuar ndodh pairwise lule dhe një palë ripening fruta. Lule kolosovidnoy formë, ngjyrë të verdhë, të ketë një filxhan, e cila përbëhet ...

2 3 4 5 Наступна > [Остання] >> <<[First] <Previous 1 2 3 4 5 Tjetër> [fundit]>>