Keyword Search

pleh


Rezultatet 1 - 10 nga 49

49 Totali i gjetur materiale.

Харчова цінність 1. Ushqyese
(default / patates)
... Vnyh kushtet grumbulluar gjithashtu dhe e nitrateve chakonin. Patates bimët kanë aftësinë për të absorbuar fekondim të rëndë, por edhe nga faktorë të tjerë, disa herë më shumë se azotit komponimet ...

... Nën patate, që të sigurojë krijimin e një kulture të lartë. Në patate bëjnë plehrave organike dhe minerale. Nevoja për ta është rritur në fazën klubneobrazovaniya. Në periudhë fillestare prej rritjes dhe ...

... ulët zatoplyaemye site. Megjithatë, të rënda argjilore terreneve nënshtroi okulturivaniyu kur bën plehrave organik dhe të përshtaten shllak, zolu dhe rërë. Mirë precursors për patate në kopsht ...

... patate - diferencuar për çdo fushë, dhe madje edhe larmi. Sidomos otzyvchiv atë të plehut organik në turfy-pidzolystyh, dhe i shkrifët supischanyh terreneve. Organike bërë pleh PE ...

... Për të përmirësuar korrjes në fillim termat e përdorur për të thith tubers në një zgjidhje të azotit-fosfat plehrave, spërkatje rritje zgjidhjet e tyre gjatë microelements opudrivanie drurit ...

Висадка 6. Transplanting
(default / patates)
... Amichayut kufijve të saj, benches, rrugë, etj dhe do të bëjë një plan paraprak për ulje. Në prag të ulje e përgatitur për t'i bërë ato të plehut në shirit ose në vrimat e ardhshme rreshtave patate. Në zgjedhjen e llojit të plehrave, ...

... ulje e ulje gjatë dhe janë në përbërjen e tyre. Fuqi më e madhe e hershme të ushqyerit në aspektin e të bërit të azotit pleh (ure). Përdorimin e tij të bimëve në kulmin e 10-12 cm dhe purline në një thellësi prej 8-12 cm ..

... Entiv, nxjerrë prej tokës, vendin e parë është kalium, kalcium dhe, azot dhe fosfor. Në domate plehrave janë otzyvchiv, dhe e bëjnë të përshtatshme dozë jo vetëm të japin rritje, Al ...

...- 7 cm PNYA-4-35/30 me tërheqjen otvalom. Pas podsyhaniya verhivok shkurtuar alfalfa (12/14 ditë pas) e bëjnë pleh, dhe këtë fushë oryut, aligns sipërfaqe chizelevaniem pasuan. Kur poha ...

... Mineral dhe bakteriale. Në praktikë, është e prodhimit bujqësor e një sistemi të tillë, kur janë duke bërë një plehrave 3 termi: transplanting ose për të mbjella (të pasurimit primar), ndërsa në ...

2 3 4 5 Наступна > [Остання] >> <<[First] <Previous 1 2 3 4 5 Tjetër> [fundit]>>