Keyword Search

Vlera


Rezultatet 1 - 10 prej 14

14 Totali i gjetur materiale.

Харчова цінність 1. Ushqyese
(default / patates)
... Yroschuvannya dhe shkon nga 20 deri në 30%. Rritja e përmbajtjes së thatë 35-40% çështje e rrit vlera ushqyese dhe prodhimit për njësi zonë. Vlera e Energjisë patate shumë të lartë ...

... Romat të veçantë. "Në Ukrainë në këtë kohë, ndoshta nuk ka familje që nuk është duke marrë këtë fruta. Vlera ushqyese e domateve është për shkak të përmbajtjes së një numri të madh të njerëzve shumë të rëndësishëm ...

... Kripëra minerale. Ata janë një mjet i mirë parandalimin e beri-beri dhe për të përmirësuar tretje. Vlera e ulët të energjisë (kalorive) celulozë të buta dhe të sigurojë domate në dietën e individëve të cilët s ...

Харчова цінність 4. Ushqyese
(default / patëllxhan)
Patëllxhan frutat janë kryesisht ushqime vlera e perimeve është një nga kryesore të lëndëve të para për industrinë e canning. Në shkrim duke përdorur fruta off rozvynuvshy nën ato

Харчова цінність 5. Ushqyese
(default / piper i kuq)
... 1.9%. Që përmban substanca të shpërndajë fruta pikturë në fats, kanë një shije të këndshme e ushqimit. Energji vlerën e frutave piper është 96 kJ ose 23 kcal. Piper i ëmbël vykorystovuyut gjerësisht ...

... heqjen e trupit cholesterol, pengon zhvillimin e sklerozë, ul presionin e gjakut. Në vlerën e veçantë që përfaqëson piper Rutin, e cila redukton dobësia e gjakut capillaries, rritjet e ...

... Moldavia, polka F1, F1 Tenno. Zoned Çilli Pepers varieteteve të mprehta dhe ukrainisht Kharkov. Vlerë të veçantë janë lloj i hollë delikate e lëkurës ngjyrë të kuqe të ndritshme, me mure të trasha ...

Переробка 8. Processing
(default / piper i kuq)
... Zaty feta ose gjysmake, dhe është përdorur gjerësisht si snack ushqime ose produkte. Vlera më e madhe për qëllimet e varieteteve dhe hybrids me një maksimum masive fraksion perikar ...

Харчова цінність 9. Ushqyese
(default / fizalis)
.../100 G ascorbic acid, 0.8% të zolnyh elemente, citric acid dhe substancat Tanning. Ushqyese fizalis lulushtrydhe pak më e lartë se meksikan. Në frut përmban deri në 16.5% në të thatë lumi ..

Харчова цінність 10. Ushqyese
(default / onions)
Onions - një ushqim të vlefshme, e cila është e rëndësishme në jetë. Vlera e saj të ushqimit në radhë të parë është se ajo është e pasur me substanca karbohidratet dhe azotit në to. Në vidznachayet qepë

2 Наступна > [Остання] >> <<[First] <Previous 1 2 Tjetër> [fundit]>>