Keyword Search

qepë


Rezultatet 1 - 10 e 38

38 Totali i gjetur materiale.

... Rtoplya - Tabelat korneplodnye - lakër - kungull dhe jeshile, patate - lakër - gjelbër - kungull - onions dhe hudhër. Në zonat relativisht e madhe e patate detyrë e drithëra të lashtat ...

... Ka. Si vidlyakuyuchyh fonde apo të mbjella mbjellë mes rreshtave e patate ose pranë vendit si pranverë hudhër, onions, kopër, fasule, chernobrivtsy, kanabisi, raketa (mattiola), calendula (niht. ..

..., Kastravec (me marrjen e këtyre plehrave organik bimët), bishtajore (bizele, tërfil) lejohen - onions, lakër e Bardhë më vonë korneplodnye (flokëkuq, beets tabelën). Në Beauharnais ...

... përhapur në një pjatë, thikë i degraduar dhe i skuqur në vaj perimesh, solyat, shtoni finely feta onions, kopër (njelmët ose të thata), domate paste, terren piper i zi dhe i hidhur tomyat ...

Patëllxhan, larje pastër nga të lëkurës, me feta një kashte të madhe, mbrojtjen dhe përzierjen e 30 min. Pastaj duart e shtrydhur lëng, perime të naftës, dhe mbushet në një enë të thellë, nxitje, një i dyshuar

... As mbjellë me palët e ndryshme për të formuar një qarkore mbrojtjen nga erërat. Këto përfshijnë fasule, beets fletë, qepë pras, misri sheqerit. Peretz rritur në qarkullim ose plodosmene kulture. Bezz ...

... Dhe të parë u duk në Azinë Qendrore, Azinë Jugperëndimore dhe Mesdhe. Pastaj qepë mori në Egjipt dhe më pas në Greqi dhe vende të tjera. Advanced atë në të gjithë botën e një herë ...

...- 16%) kryesisht në qepë sheqerit, e cila përmban nga 4 në 14%. Për onions sheqer mund të krahasohen vetëm me watermelons. Në mesin e sugars janë sucrose, fructose, maltozë ...

... Styamy, e njohur nga shumë vende. Romakët e besonin se qepë shtoi fuqinë dhe guximin. Hippocrates qepë propysuvav pacientët me rheumatism, përdhes, trashje. Onions përdoret si zahalnozmi ...

... S - 2-4. Sa më shumë të thatë peshore dhe prandaj denser ngjitur me të bulbs, aq më pak i kalbur usyhaet dhe onions në storage. Color jashtme është e thatë peshore qepë të bardhë, të verdhë, kafe, qershor ...

2 3 4 Наступна > [Остання] >> <<[First] <Previous 1 2 3 4 Tjetër> [fundit]>>