Keyword Search

hudhër


Rezultatet 1 - 10 e 38

38 Totali i gjetur materiale.

... Për të bërë compresses në fyt, nadivayut woolen çorape, nasypayut e thatë ose mustardë hudhër, fërkoj këmbët tuaja. Fëmijët me colds mund të bëjë këtë ujë: 1 kluben patate, onions 1 ...

... Orneplodnye - lakër - kungull dhe jeshile, patate - lakër - gjelbër - kungull - onions dhe hudhër. Në zonat relativisht e madhe e patate detyrë e drithëra të korrat (gruri, thekri mbi ...

... Koho beetle. Si vidlyakuyuchyh fonde apo të mbjella mbjellë mes rreshtave e patate ose pranë vendit si pranverë hudhër, onions, kopër, fasule, chernobrivtsy, kanabisi, raketa (mattiola) kalenda ...

... 1811 është shkruar: "Edhe pse domate dhe konsiderohet bimë helmuese, por ne Itali ai hani fruta me piper, hudhër dhe të naftës dhe të Portugalisë dhe në tokat e Çekisë e bëjnë të sauces janë very nice ...

... Lover IL Lisitsin të Nizhny Novgorod më të mirë për paraardhësit e konsideron onions domate dhe hudhër. Një pjesë e domates bimëve pas Bardhë lakër sjell më herët, por onions pranishëm ...

... Veshit të madh, kundër fitoftorozu, aphides dhe ticks - Next medvezhyu qepë, pras, fitimtare dhe napiform, hudhër mbjellje. Garda band kundër beetle Kolorado mund të mbjella kopër dhe majdanoz. ...

Маринування 7. Pickling
(default / domate)
... Përfundojnë në bankë, shtoni erëza (kopër, perime dhe rrënjë majdanoz, selino dhe e lë të zi currants, hudhër). Banka e nxehtë e mbushur (80-90 ° C) ujë dy herë në intervale prej 10 minutash, mbuluar ...

... Om patëllxhan, të njëjtat domate, e ëmbël peppers dhe onions, një frut i hidhur piper, hudhër Zubkov 10. Ju duhet gjithashtu të ketë një shishe me vaj perimesh, pivstakana uthull, kripë dhe i lugë gjelle ...

... Për një kohë të gjatë magazinimit bankat eggplants sterilizuar dhe mbylljes lids. Gatim mbushjen: hudhër e lëkurës nga të pastër, i dha një kripë (50 g per 1 kg hudhër), shtoni grimcuar e ëmbël PE ...

... Dniy ujë, e shtrydhur e ujit, së bashku me feta pothuajse deri në fund të fruta vendosen brenda razmelchennyy me hudhër kripë, selino gjelbër dhe gjirin e lë, ngushtë të paketuara në bankë dhe të mbushura prokipyachennym dhe në ...

2 3 4 Наступна > [Остання] >> <<[First] <Previous 1 2 3 4 Tjetër> [fundit]>>