Keyword Search

zhardhok


Rezultatet 1 - 10 prej 18

18 Totali i gjetur materiale.

... Kjo mënyrë është mjaft origjinal. Natën në malet ishte shumë i ftohtë dhe shpesh podmorazhivalo. Ishte vënë re se tubers acar që u janë veprimi i ëmbël në shije. Pas vidtavannya patate rozmyna ...

Харчова цінність 2. Ushqyese
(default / patates)
... Faji. Celulozë (1%), patate të tenderit, nuk nevrikosshëm e mucous membranë e stomakut dhe zorrët. Prandaj razvarennye zhardhok mundësojë për të marrë në të përkeqësimit të disa sëmundjeve të stomakut, zorrët. Bruto ha ...

... Do të monitorojë tensioni i gjakut. Në fazën fillestare të hipertensionit hani patate të pjekur në xhaketa e tyre. Këto janë mjete të reduktuar tubers tensioni i gjakut. Dobëta çaji me lule patate Përdor ...

... Folohichnomu shenja - thickened pjesë e ikjes së fshehtë ose vjedhur. Të lartë stolonov formuar tubers. Ato ndryshojnë në formë, pesha, ngjyra dhe me niseshte tul ™. Për të formuar për të ...

Сорти 5. Terezi
(default / patates)
... Bubbles në Polesie e pyjeve dhe të korra të hershme janë qëruar patate të parë në pesë ditë në qershor. E para tubers formua më 10-15. Ditë pasi fillimin e stairs, tregtisë dhe - deri në 40-60. Ditë. Early ...

... Annya nematodoustoychivyh terezi, një monoculture e jo më shumë se tre vjet. Toka të shëndetshme tubers ku mbjellë, të vendosura në izolim relativ të infektuar nga patate dhe domate. Patates spanjisht: especia ...

... detyrat kartofelevoda në tokën predposadochnoy - i papunë terren në lokacionin tubers të arrijnë atë lirisht e ajrit dhe ujit. Ajo nxit formimin e rrënjëve të fortë ...

... Intsi maj dhe në fillim të qershorit, mbjelljen e përgatisin materiale në shkurt. Për nadrannih proraschivayut zhardhok prodhimit në dritën e 60-75 ditë. Ky mashtrim është quajtur yarovyzatsiyi patate. Vidibr ...

Висадка 9. Transplanting
(default / patates)
... Nuk odi stairs nën ngrirjes. Në dritën ranor terreneve dhe supischanyh, kodrat dhe shpatet jugore të tubers mbjellë më parë se të rënda dhe i shkrifët balta terreneve. Para së gjithash duke u ...

... Kushtet. Detyra e tij përfshin krijimin e kushteve më të favorshme për rritjen dhe zhvillimin e bimëve dhe formimin e tubers. Gjatë periudhës së patates në rritje ulje të butë, okuchivayut, pour, pidhodov ...

2 Наступна > [Остання] >> <<[First] <Previous 1 2 Tjetër> [fundit]>>