Keyword Search

rruvijë


Rezultatet 1 - 10 prej 22

22 Totali i gjetur materiale.

Висадка 1. Transplanting
(default / patates)
... Ri mbjelljen patate në një banesë sipërfaqe janë shënuar lines bel vrima 6-8 cm të thellë, ose lug, e cila vë proroschennye pasardhësit e tubers tërhiqet një shumë sukses në tokë. Nga ...

... Tyre, do të jenë më të shpejtë në absorbimin e lagështirë. Puna do të jetë më produktive nëse një pour 2-3 lug, mbi shpenzimet mesatare për secilin nga 160-200 litra ujë. Ku dimrit bie pak ...

Зберігання 3. Storage
(default / patates)
... Ulje. Tubers perebyrayut Jo, nuk germs hequr, madje edhe kur shumë prej tyre ulje të butë vë në minierë * prohrite mirë tokës. Kur oblamyvanii prorostkov korrjes patate ulur me 10 -...

... N në grupin e dytë. Ndërmjet horizont duke lënë gjurmë gjerësi prej së paku 1,4 metra distanca mes të njëjtën varieteteve (dy lug). Gjatë ulje porotë tubers skemë 70x35-40 cm në para-shkurtojë bor ...

... 3 termi: transplanting ose për të mbjella (të pasurimit primar), ndërsa transplanting ose të mbjella (në rreshtave, furrows, vrima, me ujë të ujitjes) dhe përbërjen (rrënjë, nekornevye). Basic pleh per ...

... Sistemet e tyre - të pastër dhe një linjë direkte ujitjes, vodoraspredelitelnye llogore, me feta ujitjes furrows, terraces, etj ...

...-Përdorimin e tokës dhe borozdkovo terasovyh band-hnizdovym mënyra ulje domate. Kjo ujitje furrows feta nëpërmjet 140 cm, në të dy anët borozen mbjellë lule në një distancë prej 60 cm ...

... Janë disa bimë të ujit lirisht vbyrayetsya dhe moisturize e tokës, ose me feta domate e papërpunuara hulli ujitjes. Më efektive, pse të punës për të hapur terren, pikim ujitjes ...

... Bëjnë 50 kg për 1 hektar e granulated superfosfat dhe me feta napravlyayuschye ngërthej ose rruvijë sledoukazatelnye. Për lehtësimin e të kujdesit për të gjatë një shkallë të mbjella e domates jerm si një bimë d. ..

... Trajnimin dhe formimin e frutave. Zakonisht plehrave bërë rastësisht të gjithë stacionin. Ndonjëherë bërë në nivel lokal - në minierë ose vrima. Ky i fundit dozë të plehrave reduktohet përkatësisht në 2 dhe 4 herë. Zami ...

2 3 Наступна > [Остання] >> <<[First] <Previous 1 2 3 Tjetër> [fundit]>>