Keyword Search

eggplants


Rezultatet 1 - 10 prej 13

13 Totali i gjetur materiale.

Харчова цінність 1. Ushqyese
(default / patëllxhan)
... dhe pronat e shërimit, kështu që është një lëndë e parë të vlefshme për perime canning industrinë. Shumë gourmets appreciate eggplants për shijen e tyre të pazakontë. Në formën e saj të pagatuar për ata kujtojnë e erë ...

... Yalnist dobishme microflora zorrëve dhe jep efekte të dobishme në tretje. Mjekët kanë kohë rekomandohet eggplants diatez në urinë, kapsllëk, përdhes dhe depozitimit të kripërave kur sëmundja ...

... 80% në mbështetje NV, dhe lagështia relative - NV në 65-75%. Kur eggplants overwetting terren Fungal të ndryshme në zhvillimin e sëmundjes. Patëllxhan - bimėve një ditë të shkurtër, është vendi ...

... E frutet e arsimit, për të shtuar e tyre okuchivayut stabilitetin. Kjo nuk do të ndikojnë në rritjen e produktivitetit, eggplants sepse nuk i japin adventitious rrënjët. Kur bezrassadnom metodën e rritjes së zonës, z. ..

Збирання врожаю 5. Korrat
(default / patëllxhan)
... Nuk më i shkurtër se 10 cm dhe llojet e formave të tjera - ndër-sektorial diametër e të paktën 5 cm dhe pesha - 200-350 g. mbledhura eggplants humbjes produkt kualitetit, kështu që menjëherë pas picking ato lloj, pack ...

... Sy - 20 ... 22 ° C. patëllxhan rregullt airing nevojë, sidomos pas lotim. Uji rregullisht pas rrënjë patëllxhan farë, parandalimin e podsyhaniya tokës. Por ju nuk mund të ...

Переробка 7. Processing
(default / patëllxhan)
... Nuyut, skarës feta (një e qindta), e tharë, solyat në fuçi dhe bankat, të bëjnë produktet e tjera. Marinadë patëllxhan zëvendësues në jug të kripura mushrooms. Në të vogla të ziera frutat janë në Kaukaz bllokim. Me Z. ..

... O gjysmë përgatitur për përdorimin e saj në dimër. Kjo pastër e larë të mëdha, të dendura eggplants nuk janë spastruar nga pjesën e sipërme të lëkurës, piqem në furrë, e hekurt apo letër ...

Patëllxhan, larje pastër nga të lëkurës, me feta një kashte të madhe, mbrojtjen dhe përzierjen e 30 min. Pastaj duart e shtrydhur lëng, perime të naftës, dhe mbushet në një enë të thellë, nxitje, një i dyshuar

... miell dhe i skuqur në vaj perimesh, shtoni peeled me feta domate, të solyat shije. Hot uperemish skuqur me patëllxhan onions domate të mbushura dhe të pastër në gjysmë litër prosterilizovannye do të ...

2 Наступна > [Остання] >> <<[First] <Previous 1 2 Tjetër> [fundit]>>