Vlera ushqyese

Midis bimëve perime, anëtarët e njeriut dietë, piper është një nga vendet kryesore, sepse frytet e saj janë jo vetëm shije të lartë, dietë ushqyese dhe pronat, por edhe të përmbajtjes së lartë të ndryshme vitaminat.

Për vitaminë peppers zënë një vend kryesues në mesin e perimeve. Ata përmbante 100 g lëndëve të para: vitaminë B, - 60 mg, B2 - 30 mg dhe B9 - 17 mh/100 në mënyrë që të përmbushë nevojat e përditshme të rriturit në vitaminë B, të mjaftueshme për të ngrënë 40 gram piper fruta.

Në kushtet e provitamin A (carotene) e peppers dhe onions flokëkuq dhe janë një burim i kësaj vitaminë, i cili përmban 3,5-12 mg për 100 g lëndë e parë. Si e ripening frutat biologjike në pjekuri content rritur më shumë se 10 herë në krahasim me të pjekurisë teknike. Për të plotësuar nevojat e përditshme të të rriturve carotene mjaft ushqim për të ngrënë në 50 g frutat e piper.

Piper përmban vitaminë PP (nikotine acid): 0,6 g mh/100 gjelbër dhe 0,85 g mh/100 në fruta të pjekura. A është gjithashtu përmban vitaminë E.

Peppers janë frutat e ndryshme kripëra minerale. Në të hirit fruta është një kalium kripë (rreth 50% të hirit), natriumi (13-16%), kalcium, magnezium, hekur (16%), aluminit, fosfor, squfur, klor, silic, mangan, bakër, zink, fluor , jod. Piper më i madh është një shumë të lartë të përmbajtjes së kripërave kalium. Hekuri dhe zinkut në piper është shumë më tepër se të gjitha vendet e tjera, përveç hudhër perimeve. I ëmbël peppers frutat e thata përmbajnë çështje e 6 deri në 12%, dhe e mprehtë - nga 9 deri në 20%. çështjen e thatë frut i pjekur nga 20-30% më shumë se e gjelbër. Nitrik substanca përbëhet kryesisht proteine, e cila është 0,8-2,6% në ëmbël dhe 1,2-2,8% në akute piper. Ata i gjetën gjithashtu në koll. Kimik çështje përbëhet kryesisht nga karbohidratet - sucrose, glukozë dhe fructose, pasi numri i të pjekur frutat rritur pothuajse 1,5 herë. Në tyre teknike maturim përmban 3,6-3,7%, dhe biologjike - 4,9-5,4%. Nourri avantazhet e ëmbël piper të identifikoheni, ose bimore, të nxehtë apo piper dhe erëza. Të gjitha varietetet e peppers janë një numër i madh i substancave biologjikisht aktive në trupin e njeriut. Për ushqyesve të tejkalojë domate dhe peppers eggplants, dhe numri i vitaminë C nuk kanë të barabarta midis të perimeve. Veçanërisht e lartë kërkesa rezulton në biologjike pjekuri - peppers të pjekur (të kuqe, të verdhë apo të bardhë). Krahasuar me frytet e pjekurisë teknike, ato janë më tërheqëse dhe më e mirë shijen e paraqitjes, të shkaktuara nga biochemical pronave.

Avantazhi kryesor i ëmbël piper - përmbajtja e lartë vitaminat. Numri i vitaminë C janë të barabartë në të zi stafidhe, trëndafili i egër Duke pranuar vetëm 6 herë superiore dhe agrume. Është e rëndësishme që në piper vitaminë nuk është shkatërruar gjatë 70-80 ditëve. Shuma e vitaminës në frutat e tyre si qelbëzim rritet, duke arritur në një maksimum prej biologjike maturim (me 150-180 mg e gjelbër të pjekur 300-480 mhv 100 g lëndë e parë). Për të plotësuar nevojat e përditshme të të rriturve në vitaminë me të mjaftueshme për të marrë 25-30 gram frutapjekura. Numër madh të vitaminës C në peppers shërbeu si bazë për përdorimin e tyre të gjerë.

Kjo bimėve - pakrahasueshme nga flavonoids në trupin e njeriut. Nxjerra në formë të pastër, këto lidhje janë quajtur vitaminë P, gjë që rrit fuqinë e gjakut capillaries. piper frutat nga ai përmban 100 deri në 400 mg për 100 g lëndë e parë. Përmbajtja rutinore (ngjyrë limoni) si fruta të pjekur në rritjen e pjekurisë biologjike në 1,2-1,5 herë në krahasim me maturim teknike. Prandaj, frut i pjekur piper pozhyvnosti tani superiore fruta off. Piper frutat përmbajnë sugars akute pothuajse dy herë më shumë (6-9,4%) se sa e ëmbël fruta.

Shijoni, dietik medicinale dhe pronat e piper i jep ekzistencën e organike acids (citric, mollë dhe schavleva). Në frut përmban yndyrë rreth 1% dhe 1,36% krudo fibër. Specifik është aroma e frutave letuchye vajra esenciale, përqendrimi i të cilit sillet 0,1-1,25%.

Njerëzit kanë shumë rreth proverbave thëniet dhe piper hidhur. VI dal na tha të shprehjes së mëposhtme: "Horek si krimb druri, unë ju kërkoj piper, Gorky zemrat se piper, piper dhe nuk vjen në zemër, 'etj Fakti është që në shekullin XIX përdorur kryesisht erëz të mprehtë, të cilat i frutave placentë edkyy shije kapsaitsin alkaloids. Në ëmbël piper fruta është një substancë që qindtë përqind të aksioneve (0,01-0015% çështje të thatë), ajo accumulates në akute 0,02-1,9%. Që përmban substanca të shpërndajë fruta pikturë në fats, kanë një shije të këndshme e ushqimit. Energji vlerën e frutave piper është 96 kJ ose 23 kcal.

Piper i ëmbël përdorur gjerësisht në të freskëta, të mëlçisë, i zier, i zier ngadalë, i skuqur, i mbushur, marinuar dhe rrumbullosur formë, ai është duke u përgatitur një listë të ngjisni dhe pure, keçap lista, një koncentroheni vitaminë C. fruta salads garniturë përdoren për të dhe mbeten të ngrira. Culinary përgatitjen piper bërë këtë: lavazhi i frutave, shkurtuar me një fron e pasardhësit mlysh lahen dhe për të hequr mbetur fara.

Napivhostryh djegëse varietetet e frutave dhe të përshtatshme për seasonings djegëse të përdorur në formën e thatë pluhur. Ata janë të përdorura në industrinë e pijeve. Në përpunimin e perimeve termike shkatërron vitaminat. I përmirësuar metodat e canning, duke ruajtur vitaminat ruan, e ëmbël peppers janë veçanërisht të vlefshëm për lëndë e parë e industrisë canning. Ata gjithashtu shtoni me domate dhe kastravec në pickling.

Recommended lexuar

 
«Kujdesit për bimë Medicinale pronave »