Morfobiolohicheskie veçori dhe kushteve mjedisore në rritje

Patates (dhomë me diell) - multi-familjare (në të Arteve vjetore) barishtor bimë paslenovye familjes, një anëtar i klubnevyh perimeve. Reed mbajtur mbi 200 lloje të egra dhe kultiviruemyh, e cila rritet vetëm një - tuberosum L. dhomë me diell Kjo eshte dhene emri botanik patate në 1596 ishte Bohen zvicerane.

Plant patate - kustovoy lartësi 50-80 cm me prirje rrjedh 3-6 (me trashësi 20 mm) me ngjyrë të gjelbër, disa herë me antotsianovoy pigmentim. Underground rrjedh ngecet - vodhi (6-7 nga secili, nje gjatesi prej 15-20 cm).

Fabrika e hustooblistvennoe. Lë neparnoperisto-dissected, opushennye, ngjyra të ndryshme (nga e verdhë e errët të gjelbër). Struktura e letrës, me shkallën e tij dissected, grimcë Madhësia dhe formën, kohëzgjatjen, pozita dhe formën e cuttings - rëndësishme varietal shenja.

Lule të bardhë, të kuqe, ngjyrë vjollcë, blu, blu-vjollcë me ngjyrë të verdhë apo dvuhlopastnymi anther mbledhura në tufë lulesh, që përbëhet nga 2-4 vilkoobrazno rashodyaschihsya umbrellas gjendet në gjirin flower themeluar 6-8 letër (në fund të varieteteve - më e lartë ). Embrion sipërme kurs dvuhhnezdnaya (rrallë 3-4-hnezdnaya). Pistil direkt ose gjarpëruar.

Patate - samoopylitel; ndër-pllenim ndodh rrallë (zapylyuvachi - flies, beetles, fluturat, bletvë, bumblebees, etj.) Me rritur varietetet lulëzuar në Evropë rreth 90%, dhe japin frute (berries formë) rreth 10%. Dita e luleve 1-9 (rrallë të 15) ditësh, pas të cilës ai bie. Kohëzgjatja e lulëzuar vile 1-25 ditë, bimët - deri në 40-45 ditë, patate zonën totale - deri në dy muaj. Pastro të buds lule dhe pa fekondim ndihmon thatë motit, temperatura të larta ose të mprehtë luhatjet, reshje të rënda në formën e rrebeshtë shirat, erërat e forta.

Fruta - Raundi, oval ose repovidnaya dvuhnezdnaya kokrra të kuqe diametër 3 cm, e cila përmban deri në 200 fara të vogla. Fruta të pjekur në shtator.

Kluben e morphological shenja - thickened pjesë e ikjes së fshehtë ose vjedhur. Të lartë stolonov formuar tubers. Ato ndryshojnë në formë, pesha, ngjyra dhe me niseshte tul ™. Në formën tubers janë rrumbullakuar, raund-oval, elongated-oval. Young tubers janë të mbuluara me një hollë e lëkurës (peridermoy), të pjekur - oprobkovevshey dendura lëkurës (në varësi të ndryshme, është e butë, i hollë, trashë dhe meshed shelushascheysya). Lëkura e ngushtë nepronitsaema strukturën e gazit, dhe frymëmarrjes zhardhok nëpërmjet organeve të veçanta - chechevichki të vendosura në pikat (vrima) në të gjithë sipërfaqen e tubers.

Tubers rrënjë dhe sistemi i patates

Në sipërfaqen e zhardhok është gjithashtu nga 4 në 15 me 3-4 vichok bazuar çdo veshkat. Kur overwetting dhe tokës compaction mbi chechevichkah shfaqeshin horbky të bardhë, të përbërë nga të lirshme me mur i hollë-cells, i cili u miratua në ajrin e jashtëm e të brendshëm ind. Forcuar chechevichek prova në rritje të shkeljeve të frymëmarrje bubbles dhe humbjen e tyre ngacmues sëmundje janë më të lehtë të depërtojnë rërë thithëse qelizat.

Hlazky ndryshme shkallën e madhësisë dhe diferencim. Ato mund të jenë të përciptë, e vogël - e vendosur në një thellësi prej 1 mm nga sipërfaqen e tubers, thellësi mesatare - deri në 2 mm thellë - më tepër se 2 mm. Kjo zakonisht më shumë të shprehura në majë të grupeve të bubbles. Hlazky të rregulluar në një spirale, me majë, më i ri e më shumë se tubers e mesme dhe sidomos më e ulët kurrizit, pjesët. Kur zgjim në secilin zhardhok sytë në rritje ndikon vetëm një shtëpi, më të përparuar në veshka, si dhe të tjerë rezervë, germinating vetëm kur të hiqni ose dëme të mëdha veshkat apo embrion. Lakër e kuqe më të fortë të dala nga veshka vichok gjendet në majë të gungë.

Patates bimë janë karakterizuar nga rrënjët sistemin e dobët. Megjithatë, rritje dhe zhvillim i rrënjët pas zbritjes ndodh me shpejtësi dhe rrënjët e saj është e rëndësishme e sistemit Madhësia kanë filluar të lulëzojë. Ajo mochkovataya gjendet në pjesën e sipërme të shtresa, por disa rrënjët depërtojnë në një thellësi prej 1 -1,6 metra të thellë rrënjët sistemin e varieteteve patate e hershme, për shembull, dark-colored tokës srednesuhlinistoy arrin 1,1 m dhe masiv e saj kryesore ( 89-92%) është e vendosur në shtresa O-60 cm Kjo lejon për të përcaktuar e tanishme shtresa e tokës (0-60 cm) që nga fillimi i lulëzuar kur instalimi i regjimit të ujitjes.

Root sistemin e dobët të restauruar me patate mekanik dëme. Rritje më e madhe është rrënja masive në mes të të shkallët e burbuqe, dmth e parë 3-4 javë. Këto përfshijnë, kryerjen e mizhryadnyy përpunimit. Thellë ryhlennya dhe të përfundojë deri në lulëzim, dhe fusha e ujitur në rast të ashpra të tokës dhe vazhdon compaction pas lulëzuar.

Patate shumëfishohen vegjetativ (klubit ose pjesët e tyre, lakër, cuttings, shtresa) dhe fara. Rritur në kopshtin e tij me gjithë tubers ose pjesë, metodat e tjera janë kryesisht në mbarështim punë.

Gjatë periudhës së vegjetacionit, bimë janë fazat e mëposhtme: sprouting tubers, një shkallë, rritja e rrjedh dhe lë, stolonov arsimit dhe tubers, i lulëzuar, formimin e frutave dhe pasardhësit e lë usyhannya dhe rrjedh. Biologjike patate është tipar i pabarabartë dhe rritjen e ajrore masive e bubbles gjatë periudhës së vegjetacionit. Së pari, nga lindja në lulëzim, rritet pesha gjithnjë e më i lartë dhe shumë ngadalë tubers. Që kur filloi të lulëzoj fishkem masive është më intensiv formimin e bubbles. Weather kësaj periudhe, disponueshmëria e tokës lagështi elementet ushqyese bimore dhe në përcaktimin e vlerës së kulture dhe cilësinë e patates tubers.

Fillojnë formimin tubers zakonisht përkon me fazën e lulëzuar (në fillim të notat përpara saj). Tubers rritet intensivisht për të yellowing rrjedh dhe e lë të rritet në madhësi dhe nakopychuyuchy koll. Pastaj ata ndalen rritet, ajo e tyre fizike qelbëzim, zhardhok lëkurës bëhet trasha, dhe ata janë duke lëvizur në shtetin e qetë.

Patate - poluholodostoykoe bimore. Pas periudhës së pushimit, të fillojnë të veshkat ngadalë tubers mbin në një temperaturë të 3 ... 5 ° C. Intensive pullulation veshka fillon në 6 ... 8 ° C, temperatura optimale edhe pse është 15 ... 22 ° C. vendosur në mënyrë të moderuar i lagur tokën tubers në një temperaturë prej 11 ... 12 ° C të sigurojë një shkallë për 23 ditë, me 14 ... + 15 ° C - 17-18. Ditë dhe 18 ... 22 ° C - 12 deri 13 ditë. Mëtejshme për rritjen e temperaturës (si dhe rënia) slows me rritje të konsiderueshme të tubers dhe një shkallë. Nevoja për të ngrohtë patate gjatë është shkallë-shkallësh për në fillim të sezonit të varieteteve 295-305 ° C, mes - 330-345 ° C dhe srednepozdnih - 367-385 ° C.

E temperaturës optimale për rritjen e bimëve dhe i lulëzuar prej rreth 1 to ... 22 ° C, në temperaturat nën 6 ° C dhe mbi 40 ° C tren ndalesa. E temperaturës optimale për formimin e bubbles 19 ° C, ndërsa për të ulur temperaturën 2 ° C dhe rritur në 26 ... 29 ° C formimin dhe rritjen e bubbles pushuar, dhe në temperatura më të ulëta dhe më të larta janë fuqishëm të dëmtuara. Zgjatur rritje në këtë periudhë, mesatarisht më lart temperatura 25 ° C shkakton degjenerim e bubbles, ata janë të papërshtatshme për pasardhësit e prodhimit.

Patate të maloustoychiv ngrirjes. Dëmtimi dhe humbja e pjesshme e shkallët që vijnë në një temperaturë të -2 ° C dhe kohëzgjatja mesatare e ngrirjes 5-6 orë TL stairs bëhet në një temperaturë -4 ...- 5 ° C. Por pas një javë në rastin e parë rrjedh dëmtuar në rritjen e bimëve vozobnovlyayut dytë të vdekur rrjedh janë zëvendësuar me të reja të këmbimit në veshka ose vidrostannya pjesa e rrjedhin, i cili është i pafajshëm në tokë. Megjithatë, ndërsa zvogëlon produktivitetin bimore.

Patate - vlahotrebovatelnoe fabrikë, por ajo duhet të ujit gjatë periudhës së vegjetacionit ndryshojnë. Need it në ujë është i vendosur nga përbërjen kimike (rreth 75 - 80% e saj në masë - ujë), arsimi i lartë në masë relativisht e madhe dhe xhungë të lashtat. Kjo jep të japin maksimumin dhe është më i shëndetshëm në ruajtjen e lagështi në tokë të paktën 70-80% volohoyemkosti (NV). Lotim i patates në fazën burbuqe çel dhe më efektive për akumulimin e korrjes është kritike në ujë. Megjithatë overwetting tokës është e dëmshme për patate. Në këtë rast, është e vështirë për të mbajtur në tokën e butë dhe povitropronyknyy kusht. Kur tepërt lagështi në tokë tubers akumuluar në më pak çështje të thatë dhe koll, bimët më prek fungal dhe sëmundjeve bakteriale. Ajo ndikon negativisht tokës lagështi rritur në fazën usyhannya lë dhe rrjedh dhe të plotë formimin e bubbles. Çfarë u formua si rezultat i zgjatur patharë dregëz shkatërrimin e tokës dhe për hedhjen e themelit tubers për depozitimin e thatë.

Patate duke kërkuar dritën. Faza e lulëzuar në shumicën e varieteteve është më i shpejtë në ditë të gjatë, dhe faza klubneobrazovaniya - në summary. Në këto kushte për rritjen e ajrore masive fraksion shpenzuar më pak akumuluar bimore dhe karbohidratet e mbetur pjesë e edukimit të tyre është bubbles. Më të favorshme kushtet e motit janë të përbërë nga Polese dhe pyjeve - fushat kryesore të prodhimit. Kur rritet në zonat shaded tepruar thickened kulture ose bimëve vytyahuyetsya verdhë dhe rritje masive e bubbles ngadalësua dukshëm.

Patate paraqet kërkesat më të larta për ushqyesve se shumë bimë të tjera bimore. Kjo është një akumulim i madh në çështje të thatë dhe pak të zhvilluara tubers root sistemit. Mesatarisht për çdo 100 kg patate tubers me tokën e bën rreth 5 kg azot, 2 - dhe 9 kg fosfor kalium. Relativisht e dobët e sistemit rrënjë të bimëve dhe një numër i madh i ushqyesve të konsumuar kërkojnë futjen e lartë doza të plehrave për patate, që të sigurojë krijimin e një kulture të lartë.

Në patate bëjnë plehrave organike dhe minerale. Nevoja për ta është rritur në fazën klubneobrazovaniya. Në periudhë fillestare e rritjes dhe zhvillimit të bimëve duhet patates ushqimore me një superioritet të azotit, ndërsa klubneobrazovanii - fosfor dhe kalium. Disponueshmërinë e pamjaftueshme e disa elemente të pushtetit është ndryshimi i organeve të ndryshme, veçanërisht e lë, dhe mund të përcaktohet nga paraqitja.

Më e mirë e ushqimit ka patate rritur cilësinë në dritën vysokookulturennyh supischanyh tokave dhe i shkrifët. Të rënda dhe i shkrifët tokën torfobolotnye dukshëm zvogëlojnë shije dhe lezhkost tubers. Rezulton më e lartë e cilësisë së mirë për të marrë të lirshme patate, dritën tokës. Kjo është krupnokletochnym ndërtimin e organeve të saj nëntokësore (rrënjët, stolonov, tubers), të cilat nuk janë të aftë për të zgjeruar të dendura shtresa e tokës, duke rezultuar në deformuar. Shtendosem tokës mund të më plotësisht i plotësojnë nevojat e bimët në oksigjen, që është veçanërisht e rëndësishme gjatë formimit të bubbles. Në kushtet negativ, i cili përbëhet shpesh në fast uschilnyuyutsya tokës, vetëm 50-60% janë formuar pas stolonov produktive. Pjesa tjetër mbetet pa bubbles, disa prej tyre larg.

Bubbles Mbledhja e të arrini në tokë, ku mbështetet nga kusht tokën e butë, me një mesatare prej 781 gram per 1 shkurret, dhe në nënshkrimin e saj të fortë është reduktuar në 389 gram, gati 2 here. Dendura terreneve gjithashtu koll reduktuar përmbajtjen në tubers dhe vitaminë C.

Recommended lexuar

 
«Terezi Medicinale pronave »