Kriposje

Solyat fizalis si cucumbers ose domate jeshile. Pastruar nga chehlikov blanshirovannye frutave dhe vendosen në fuçi ose shenjë në bankat rrjedhin lart. Në fund të çdo kuti dhe mes numrit të frutave vënë erëza (dragua, shkrim cron, kopër, terren i kuq dhe spec djegës spec djegës, hudhër), le të currants, lisi ose vishnjë. Këto mbulojnë kivi dhe fruta të lartë. Tabela kripë ftohur shkrihet në ujë të zier, 6-8% tendosje dhe ujë i kripur përmes garzë, folded dy herë, dhe i mbushur deri në fruta në mënyrë që ata ishin krejtësisht të mbuluara me ta. Niset për 1-2 ditë, nëse është e nevojshme, deri oqean. Në ditën e tretë të mbulojnë frut apo fashë leckë, zyrtarë të lartë të nasypayut pak mustardë thatë, për të shmangur krijimin e myk, vendosen gota të lartë dhe me dru të mallrave (për bateri), e bëjnë në bodrumin acar. Një muaj fizalis kripë e gatshme për t'u përdorur.

Në 10 kg fizalis nevojshme: 60-80 gram kripë, kopër - 300 g, zi stafidhe lë - 100 g, lisi ose vishnjë - 50 dragua g - 50 g, cron - 50 g terren piper i kuq & mdash; 5 g hidhur Çilli Pepers - 10 g

Recommended lexuar

 
«Pickling Kompot »