Kompot

Ky lloj i përshtatet fizalis lulushtrydhe. I zier me ujë dhe të shurupit të sheqerit, e vënë atë përgatitur frut kivi dhe vlim 5 minuta. Fshi të filter, përktheni salatnyky ose fruta në një tas. Përfshin vogël nashinkovannuyu limon lezet. Shurupit vënë përsëri në zjarr. Kur ai uvary, mbushur fizalis dhe ftohur.

Në 100 g fizalis nevojë: 50 gram sheqer, 2 litra ujë, zhvishem - me gjysmën e limon.

Recommended lexuar

 
«Kriposje Riciklimit »