Përkujdesjen për bimë

Me Advent letër të dytë të këtij bezrassadnoho kivi fruta të lashtat prorezhivayut në një numër të përcaktuar në distancë. Pastaj mizhryad thërrmueshëm, pour, pidhodovuye dhe duhan. Thërrmueshëm tokës rregullisht, duke shmangur formimin e tokës pas shiut dregëz ose lotim. Kur ata duhan duhan. Disa bimë fizalis vypalyvayut rroba zije manually.

Në verën e papërpunuara dhe të ftohtë dhe i lagësht i ulët zonat okuchivayut bimëve, që çon në rrënjët e më shumë, më shumë fruta qelbëzim dhe reduktimin e sëmundjeve. Frut kivi rritur pa llastik çorapesh shkurret. Pasynkiv Bimët nuk i japin ato falas degë. Fruta zhvillimin në zonat e bronkial rrjedh. Degët më të forta e të bimëve, të formuar posaçërisht frutat e tyre, më të larta të të japin. Për të forcuar dhe të rritë numrin e bimëve bronkial fruta në fund të qershorit ose prischipyvayut krasis shoots lartë. Për qëllime janë pasardhës i frutave e silnovetvyaschihsya bimë të shëndetshme.

Me rritjen e dobët ose yellowing i lë në gjysmën e dytë të qershorit, dhe më pas çdo ditë 10/15 bimët pidhodovuye zgjidhje dungy zhizhi (1:5) ose jashtëqitje zog (1:10-15) me shtimin e 200 g hirit e drurit ose 50-60 g superfosfat dhe 20 g kripë e kalium në Julia zgjidhje. Në qoftë se nuk plehrave organike, duke përdorur ure (100 g) ose amoniumi nitrat (100-150 g). Për sezonin janë në rritje pas 2-3 grim.

Fizalis më të kërkuar ujë në fazën e hershme të rritjes dhe zhvillimit. Në moti i nxehtë, ujë rregullisht, kohë kur thatë motit - një shkallë prej 400 litra ujë nga 10 m2. Në të ardhmen, edhe rrënjë bimë sigurojë ujë. Bletvë vizitues lule lumtur kivi fruta, pereopylyayut tyre, rritjen e korrjes. Prandaj, të eksportit të lashtat fizalis rrugë në perëndim të saj është duke u rritur kulture.

Recommended lexuar

 
«Harvest Mbjellje dhe mbjellje »