Akomodimi ne faqe

Onions janë vënë në të ndezur dhe me drenirovannyh, provitryuvanyh zonat ku numrat e madhe e bërë plehrave organik. Kur në diell të ngrohtë dhe e zonave është pak i ëmbël shijen e hollë. Në hijen, në të rënda, aq më shumë acidic terreneve, qepë maturohet më keq, bën arrow dhe i ekspozuar ndaj sëmundjeve të ndryshme putrefactive. Përkuluni me floodplain tokat keq ruhet. Bad online në rritje dhe në stacionin e klimës влажным s, të vendosura më tepër mbi nivelin e detit, ka луковицы sozrevayut më keq. Mos u zhvillua në shpatet e pjerrta dhe, larje, si dhe me kripëra dhe overwetting terreneve. Zgjidh fushat për pastër nga rroba zije.

Në fermat e specializuara shtetërore ose të lashtat e vënë në onions ujitur pjellore, e zbutur në bimore të tokës, kulture dhe rotacionin fushën ovoschekormovyh kthehen në këtë vend jo më parë se 3-5 vjet. Best paraardhësit e dimrit është e grurit, e cila është e plehrave kimike të plehrave organik i zi çift ose një çift të përfshirë drithëra mixtures-fasule dhe bimë të tjera, dhe gjithëvjetor grasses dhe sideraty. Mirë precursors mund të jenë ato bimë që të pastër dhe Fushat e rroba zije fillim lirimin site. Këto lloje të bimëve, së bashku me të do të kungull - kastravec, palcë, kungull, bizele dhe perimeve, në fillim të domate, lakër e hershme e ngjyra, herët patate, perime, drithëra e sheqerit, e cila është marrë në fillim.

Kufijtë nga paraardhësit e hodhi poshtë këto herët për të hequr rroba zije dhe puna në terren qepë paraprakisht dhe mirë, në vjeshtë nga poluparovuyu tokë e lëruar. Lashtat nuk është rekomanduar që të zhvillohet pas vonë patate, lakër e Bardhë vonë, afër nasinnykiv dhe të tjera të përkulet. Kjo për sevka të lashtat, ripky fara dhe janë të vendosur më vete, e pas izolimi hapësinor të së paku 1000 m.

Sipas hulumtimit stacionin Donetsk KPM UAAS mbi të korrat e onions, vendoset pas dimrit grurit dhe patatet e hershme, numri i rroba zije u 119-142, dhe pas domates vonë - 542-587 sht./m2.

Onions në kopsht ju mund të uzinës në sevkom pagatuar domatet, patatet dhe bimëtjera. Erë ajo deters disa dëmtuesve, dhe kështu të ndihmojë në mbrojtjen e bimëve. Tjetra me qepë të mbjella flokëkuq, sepse flokëkuq mbron kundër flies qepë karrota dhe qepe karrota muhu deters.

Ju nuk mund të rritet në të njëjtën onions spot disa vjet, si e tokës mund të grumbulluar infeksionit - dhe e bardhë rrjedhin nematode kalb pathogens.

Recommended lexuar

 
«Varieteteve dhe hybrids Lëvrim »