Pickling Zubkov

Për ta bërë marinadë për 1 kg hudhër janë: 1 filxhan ujë 1 filxhan uthull divorcuar (3 tablespoons prej 6% uthull ose 2-12% e ujit dhe të plotë deri në volumin gota) 2 teaspoons kripë, 2 tablespoons tablespoons sheqer, 3 dafinë letër nga 4-5 fasule e zezë dhe e ëmbël peppers. Pastaj ndajë bulbs hudhër të dhëmbëve, hiqni ata nga mbuluar peshore dhe lavazh, vënë në smalt kovë (tenxhere) ose druri, e mbushur me të ftohtë marinadë, zyrtarë të lartë të pridavlivayut dominimi dhe ukryv kapak, vendos në një vend të freskët. Një javë rrumbullosur hudhër do të jenë gati për t'u përdorur.

Writer VA Solouhin në librin e tij "i tretë Hunt" na tregon: "Në një shtëpi u përpoqëm openki marinadë me shtimin e hudhër dhe se ishte e mrekullueshme. Pastaj u përpoqëm duke shtuar hudhër marinuar me mushrooms tjera, por nuk është në fuqi. Kështu që është me openkom hudhër kombinon me sukses gjatë pickling.

Recommended lexuar

 
«Kripur arrows Pickling qitës »