Vlera ushqyese

Patëllxhan frutat janë kryesisht ushqime vlera e perimeve është një nga kryesore të lëndëve të para për industrinë e canning. Në shkrim duke përdorur rozvynuvshy off fruta në fazën e pjekurisë teknike, në moshën 25-20 ditë, kur e mbjell është i vogël dhe nuk zatverdeli.

Nëse shkoni në verë të ftuar në ukrainisht familjes ose moldavishtja - ndër të tjera pjatave që veproni të paraqesë në tryezë me patëllxhan havjar. Dhe në qoftë se ju mbërrini në Uzbekistan ose ndoshta Turqia pochastuyut pilaf me patëllxhan. Në të Azisë Qendrore, Kaukazit të Veriut dhe Transcaucasia patëllxhan është një nga llojet kryesore të bimëve perime, fruta përdoret në ushqim në sasi të mëdha.

Patëllxhan është fryt i çmuar për ushqim dhe shije të lartë dhe me cilësi shumë të dobishme produkt. Perezrevshie zatverdevshie frutave dhe nuk janë të lejuara. Perezrevshie janë të verdhë, kafe, sipërfaqen e tyre mund të jetë i ndritur dhe matte. Në përgatitjet janë edhe nga frytet e tyre të mbajë ushqyese dhe shërimi pronat, kështu që është një lëndë e parë të vlefshme për perime canning industrinë. Shumë gourmets appreciate eggplants për shijen e tyre të pazakontë. Në formën e saj të pagatuar për ata kujtojnë e erë e mushrooms, dhe skuqur - mish viçi. Shijen e hidhur dhe perezharennye eggplants nuk janë të përshtatshme për ushqim. Për të shkoni shijen e hidhur, i freskët e larë eggplants, me feta qarqet dhe vihet në ujë për 20-30 minuta. Pastaj kullimin e ujit dhe të përgatisë një gjellë apo në një tjetër.

Shijen e hidhur patëllxhan jep glycosides melonhen (solanin). Për fat të keq, disa varieteteve të frutave japin zemërim. Për më tepër, e papërshtatshme të ujitjes gjatë e nxehte dhe e thate motit në fruta rritjet e hidhur hrubishaye pulpë, frytet bëhet burovato-verdhë-gri dhe ngjyrë jeshile dhe të bëhet i papërdorshëm për ushqim.

Patëllxhan mish të gjelbër i verdhë, gati i neveritshëm në vetvete, por i gatuar me piper ose perime të tjera është një aromë unike dhe të bëhet shumë i shijshëm. Eggplants hani freskët në salads dhe pas mjekimit të nxehtit - skuqur, bllokim, mëlçisë dhe extinguishing, dhe vzapas tyre solyat, marinoj, e thatë, e famshme të përgatisë dhe patëllxhan havjar saute. V. Kataev shkrimtar i famshëm në librin "Vala e Detit të Zi" shkruante: "patëllxhan ... Kjo është ushqimi më i mirë në botë, ushqim i zotat!"

E përdorura në ushqimin e frutave që duhet të përmbushë kërkesat e mëposhtme: a freskët, pamja e të shëndetshëm, të dendura, neperezrelymi nuk dëmtuesve dhe sëmundjeve të dëmtuara, pa dëmtime mekanike dhe djegien nga dielli, intensiv të errëta ngjyrë vjollcë. Botime të dobëta duhet të jenë të fortë, të dendura, pa zemërim, çdo shije dhe pa erë, me nedorozvynenni fara e bardhë.

Në këtë kohë të përbërjes kimike të patëllxhan studiuar mirë, mund të themi se ata janë shumë të dobishme për trupin. 6-13,5% fruta të thata, të sugars 2,2-4,6%, mbizotërues glukozë është gjetur si fructose dhe sakarozë. Si e ripening frut i sheqerit në rritje të tyre. Në këtë pektin substancave bimore (0.5%) kanë bactericidal pronave. Në frut përmban 0,6-1,4% proteina, 1 - 2% celulozë, 0,1-0,4% yndyrë, 0,4-0,7% zolnyh substancave. Prania e tanning (200 mh/100 g) dhe nxjerrës (4%) sigurojnë ata me shije të veçanta të substancave.

Patëllxhan - një burim i pasur me kalium (226-238 mh/100 g) është në minerale kripë natriumi (6 mg), kalcium, fosfor, hekur, mangan, bakrit, aluminit, bor, jod, kobalt, molibden. Frutat e përmbajnë një sasi të vogël vitaminë C (2,5-19 mh/100 g), B (0,04 mg), B2 (0,05 mg), PP (0,6 mg), carotene (0,02 mg), Rutin, pa pagesë organike acids, citric, malic (0,2 - 0,5%), folic acid (16-20 mg).

Patëllxhan - dietë të mirë se produkti është i karakterizuar nga ulët (100 kJ) kalori, por më e lartë se në domate dhe cucumbers. Zotërimin e pronave të lartë biologjike.

Recommended lexuar

 
«Kujdesit për bimë Medicinale pronave »