Patëllxhan marinadë

Fruta, larje shkurtojë fron, përgjatë shkurtuar (ndonjëherë i pastër nga të brendshme brumë) vlim 2-3 min dhe 10% m oqean (100 g e kripës në 1 litër ujë). Pastaj hiqni fruta, ftohur, ngjeshje të tepërta të ujit, duke i lënë ata në 15-20 h e dominimit, pastaj mish nachinyayut terren, janë në bankë dhe i mbushur deri 6% m-verë e uthull. Pas 4-5 ditëve eggplants gati. Për të zgjatur storage bankat eggplants sterilizuar dhe mbylljes lids.

Gatim mbushjen: hudhër e lëkurës nga të pastër, i dha një kripë (50 g per 1 kg hudhër), shtoni grimcuar e ëmbël peppers, flokëkuq, majdanoz, nenexhik, erëz akute, koriandër, dhe përzierjen.

1 kg patëllxhan: 100 g flokëkuq, 100 g hudhër, 100 g ëmbël piper, 50 g kripë, 20 g e nenexhik, majdanoz dhe koriandër (zgjedhja e perime në shije), 300 g prej 6% të verës uthull.

Recommended lexuar

 
«Patëllxhan i konservuar Patëllxhan kripë »