Keyword Search

rritje


Rezultatet 11 - 20 prej 30

30 Totali i gjetur materiale.

... Numri i fara. Domate fara që janë përdorur për të mbjella e lartë duhet të ketë ngjashmëri shëndet, të mos më poshtë chistosortnymi kategorinë e parë të mbjella nga grade dhe cilësitë ...

aturi ... 23 ... 25 ° C në shkallë të parë të vetme - petelek. Lehta në këtë periudhë nuk është e nevojshme. Pas rritje të farës (pas 3-5 ditë) i heq menjëherë filmit dhe vendosen në kuti pidvik ...

... Sya saj ajrore, e cila aktivizon punën e dobishme microorganisms tokës. Kimik sipërfaqe shtyrjen e rroba zije farë rritje të shpejtë dhe për të parandaluar zhdukje e lagështi nga shtresa më e ulët ...

... Idvyschennya tharti i frutave. Zakonisht ky lloj varieteteve të tharti relativisht të ulta, të cilat nganjëherë çon në mbin fara e fruta në fushën e tyre dhe për të zvogëluar ngjashmëri. Nëse ASE varieteteve të mbledhura ...

... Ozrahunku 4-5 kh/10 m2. Pas chizelevaniya në një thellësi prej 12-14 cm japin provokative lotim normë 400 l/10 m2 për farë rritje sornyh bimë. Pas rritje e kultivimit të qarkut janë rroba zije ...

... E hedhur lule dhe të rinjtë vezore, ndërsa teprica - ata janë të sëmurë. Oksigjenit është e domosdoshme që nga fillimi e piper farë rritje. Prorostkov dhe pastaj me rrënjë në mungesë të oksigjenit të pezulluara në asc ...

... Tatyvnu masive reduktuar dramatikisht e korrjes së frutave dhe cilësinë e tyre. Peretz, si domate, duhet fosfor variojnë nga pasardhësit rritje. Fosforik-potasë plehrave mund të bëjë nën plowland ose predposadochnuyu e mia ...

... Mperaturi jep ngrejë të japin 2-4 kg prej 10 m2. Kompleksi efektet mund të rrisë në mënyrë të konsiderueshme dhe energji ngjashmëri të farës, që të merrni më të larta në fillim të korrjes. ...

... Trya lakër shpejt vytyahuyetsya shpesh polehaet urazhuyetsya zi dhe këmbët. Optimale për temperaturën e tokës farë rritje dhe krijimin e dërgoj - 25 ° C. Temperatura e favorshme ...

Харчова цінність 20. Ushqyese
(default / onions)
... qepë të marrë në ushqim në pagatuar (të freskëta) formën, si dhe të tjera të perimeve. Onions përdorur që prej themelimit të tij dhe kinchayuchy rritje të pjekur bulbs. Në fillim të rritjes në përdorimin e saj të lë ushqimin, z. ..

3 Наступна > [Остання] >> <<[First] <Previous 1 2 3 Tjetër> [fundit]>>